| LonelyGuy a întrebat:

De ce fetele nu apreciază băieții cuminți și timizi?

26 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Pentru ca nu sunt distractivi... fetelor le place bad boys

| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu am 29 de ani și sunt virgin.

De asemenea de mic am fost timid in fața fetelor.

În școala generală și liceu stăteam doar singur prin curtea liceului deoarece nu puteam socializa cu restul colegilor.

Fetele nu m-au băgat în seamă vreodată, și după ce m-am angajat din 2016 încoace nu am putut să leg vreo prietenie cu nici-o fată deoarece sunt timid plus faptul că am față de copil și fetele nu m-au băgat în seamă pe nicăieri.

Din păcate este GAME OVER PENTRU Mine, însă norocul meu este că din octombrie 2019 am o gașcă de 3 - 4 prieteni cu care am ieșit aproape zilnic prin oraș și care m-au ajutat să trec peste tristețe și singurătate.

Nu știu ce să zic, dar eu unul la serviciu nu sunt respectat de fete / femei și astfel faptul că peste câteva luni împlinesc 30 de ani și sunt tot virgin mă face să mă închid tot mai mult în mine.

Nici eu nu înțeleg de ce fetelor nu le plac băieții timizi și cuminți, nu am înțeles niciodată.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru ca sunt prosti si urati, in majoritatea cazurilor.

| Emma30555 a răspuns:

Una e sa fii cuminte și timid și alta e sa ai anxietate, lipsa viata sociala și alte probleme. Tu ai vrea ca o fata sa vina ea sa te curteze. Trebuie tu ca băiat sa depășești problemele, sa te adaptezi sa ți faci câțiva prieteni sa ieși un pic în lume. Poți cauta fete ca tine, timide, anxioase poate împreună depășiți problemele. Nu inseamna ca dacă un băiat e cuminte în aparenta nu poate fi dificil în relație. Soluția e la tine, încearcă sa nu te închizi de tot în tine, sa te izolezi, încearcă sa ai activitate, sa ai un job mai bine plătit, lucrează la tine, nu e totul pierdut, poți fi fericit si fără o iubita dar trebuie sa ai alte mulțumiri.

| Goete a răspuns:

Pentru ca in realitate le excita cei obranici si rebelzi

| Werrich a răspuns:

Pentru ca fetele ii privesc drept "pămpălăi", "cățeluși", "fraieri". Fetele preferă bombardierii pe steroizi.

| Crackman a răspuns:

Pentru ca si ele vor ceva diferit, exact ca in filme dar de multe ori nu se potriveste nimic

| LordCristobal a răspuns:

De proaste ce sunt.

| haileewatson a răspuns:

Cum sa nu? Bineinteles ca ii apreciaza. Cred ca tu ai o frustrare fata de femei laughing

| LonelyGuy explică (pentru haileewatson):

Dacă îi apreciau cu adevărat, nu ajungeau atâția băieți la vârste înaintate fără să fi avut în viața lor o iubită. Și nu, nu am nimic cu nicio femeie. E dreptul fiecăreia să aleagă cine vrea să îi fie iubit.

| haileewatson a răspuns (pentru LonelyGuy):

Daca ai ajuns la o varsta inaintata fara iubita, e problema ta, nu a celorlalti. Fiti asumati! Mor cand va vad pe unii cat va plangeti, ca toate problemele voastre sunt din vina altora, si voi sunteti victimele supreme. Treziti-va la realitate

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru haileewatson):

Ce vina are el daca e urat? Acuma o sa-mi bagi vrajeli ca e din cauza personalitatii?

| haileewatson a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Uratenia si frumusetea sunt relative! Oricat de "urat" te crezi, vei gasi pe cineva care sa te placa, important e sa ai grija de tine si de corpul tau! La 26 de ani e inca tanar, se poate pune pe picioare. Are toata viata inainte. Problema lui e ca nu e motivat, are anumite depresii in spate care il impiedica sa miste curul sa iasa din situatia in care e.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru haileewatson):

Sunt pe naiba relative! Sunt destule studii stiintifice care demonstreaza ca frumusetea e obiectiva si ca influenteaza in cea mai mare masura succesul in dating.Asta, in termeni primitivi, se numeste selectia naturala!

| Anonim67377882 a răspuns (pentru haileewatson):

Nimeni nu e doar victima si nimeni nu e vinovat pentru ce ii se intampla.
Trebuie sa-ti dai seama ca da, au si femeile alea cu care a vorbit o vina pentru situatia in care e si depresia lui(nu in totalitate, dar au), anumite cuvinte pot avea un impact mare asupra unei persoane.
Cum se face ca atunci cand una e abuzata/batuta/lovita? Toti sunt vai saracuta, nu a meritat si atunci cand Pune asta o intrebare toate sariti pe El? laughing))

| haileewatson a răspuns (pentru Anonim67377882):

Daca fiecare om s-ar lasa afectat de vorbe urate, toti am fi in depresie! Viata e grea si unii trebuie sa realizeze asta mai devreme sau mai tarziu. Te vei intalni cu oameni care te dezagamesc, oameni care iti vorbesc urat sau te ignora. Asta nu inseamna ca trebuie sa te inchizi in tine, ci sa mergi mai departe si sa fii mai puternic.
De unde stii tu ca el e un inger nevinovat? Poate a fost un porc nesimtit, si din cauza asta nu i-a iesit nimic cu nicio femeie.
Dai niste exemple complet irelevante. Un om (masculin sau feminin) abuzat fizic/batut/lovit este ceva complet diferit fata de o persoana care se plange ca la 26 de ani nu a vorbit nicio fata cu el.

| Anonim67377882 a răspuns (pentru haileewatson):

Pai ce e asa gresit sa se planga de chestia asta? Astfel de barbati crezi ca se plang zilnic la toti prietenii/cunostintele lui? TPU reprezinta numai un loc de refugiu, dar chiar si aici exista oameni care sa judece.

Nu stiu de el dar eu nu-i permit nimanui sa ma critice in halul asta, mai ales daca vine din partea unei pipite(nu ma refer neaparat la tine) ci la femei in general deoarece nu mi-ai dat tu sa mananc, nu esti maicamea sau soramea nu ai facut absolut nimic pentru mine.
Ce vreau sa spun este ca e un turn off atitudinea ta de superioritate, Desi inteleg ce zici si ai dreptate. Omul a pus o intrebare sa fie incurajat sa primeasca o vorba buna, daca s-ariti cu gura pe el/noi crezi ca il ajuta in vreun fel? Asta a primit toata viata lui laughing

| haileewatson a răspuns:

La penultima intrebare ai zis ca locuiesti cu ai tai, n-ai carnet, n-ai masina, ai un job modest, nu te simti bine in pielea ta, esti anxios si depresiv.

Cum vrei ca cineva sa fie atras de tine daca tu nu te simti bine in pielea ta si nu ai nimic de oferit? Treaba e destul de clara: mergi la psiholog ca sa te ajute cu anxietatea, depresia, frustrarea si gelozia pe care o ai. Ia-ti un job mai bun si muta-te singur. Fa scoala de soferi si ia-ti carnetul, strange bani ca sa-ti iei o masina. Mergi la sala, mananca sanatos, ca sa te simti bine in pielea ta.

Nu mai fii victima!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru haileewatson):

Ce naiba sa-i mai faca psihologul, mai? Nu-l mai ia nimeni la varsta asta in situatia in care e el! Si nici financiar nu stiu cum se mai pune pe picioare acum in stadiul asta, e cam tarziu, doar sa aiba noroc!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Pentru ca suntem urati!

| raMLesS a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Urat sau nu, niste haine alese cu grija, o postura buna si o atitudine diferita, te face sa fii mai atractiv.
Hainele alese cu grija (culoare si modul in care arata), de exemplu pe mine ma avantajeaza foarte mult albul si tind sa port alb, dar si in negru arat bine, dar trebuie sa fie negru intens, nu spalacit.
Am haine in care arat top model, si haine in care arat ca ultimul boschetar, cand ma uit in oglinda zic "Cine dracu e asta", poarta ce te avantajeaza, nu trebuie sa fie ceva complicat.
Poti sa-ti iei o pereche de ochelari, poti sa te tunzi, sa-ti albesti dintii la dentist... sunt multe lucruri pe care le poti imbunatatii, e drum lung pana poti spune ca esti urat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca le place sa fie înșelate, bătute, abuzate, apoi sa spună despre băieți/bărbați ca toți sunt la fel. Ele mereu se vor uita doar după bad boys, băieți posesivi la care sa fie sclave. Recent s-a mutat la mine în bloc ( în chirie) o fata cu un băiat, iar când pleacă în oraș zici ca el este cocoșul și ea este găina. El mereu merge în față, ea în spate precum cățelul. Când mă întâlnesc cu ea pe scara baga ochii în pământ zici ca este o măicuță. El un papă lapte cu mușchi, tatuat până în dinți, cred ca tocmai ieșit din pușcărie. O fi peștele? Și vorbește foarte urat cu ea "haide fă, odată", și altele. Ce sa zic, are iubit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca unora li se par prea disponibili si neinteresanți, vor parteneri care sa le stârneasca, sa le provoace, sa le domine, care sa emita siguranta de sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apreciaza dar nu toate, la fel cum si alte fete/femei nu apreciaza aia bad boys care au arfe de cocalari etc.Fiecare om e un principiu si fiecare apreciaza ceea ce are legatura cu personalitatea ei/lui.
Nu mai du lucrurile intr-o extrema.

| Anonim67377882 a răspuns:

Pentru ca sunt bombardate de sute poate chiar mii de handralai si nu stiu sa aprecieze prea multe. De asta iar in legatura cu tine recomandarea mea este sa lasi abordatul online pentru ca acolo multe isi arata usor coltii si au tupeu, alegeti bine femeile si care stiu sa vada ceva bun in tine ca altfel vei ramane traumatizat pe viata.

| gabrielli a răspuns:

Pentru toți băieții buni, veți muri cu bunătatea în mână crezând că nu ați fost suficient de buni. Dacă nu vreți asta, încetați să mai fiți buni! NU DAȚI GLOANȚE DUȘMANULUI! Fiți buni acum citind mesajul asta și luptați-vă să vă schimbați! Ele (majoritatea) NU SUNT DE PARTEA BINELUI!