| Liviucu a întrebat:

De ce aşteaptă mereu fetele ca băieţii să facă primul pas la o ceartă?

Răspuns Câştigător
| Miss_7578 a răspuns:

Pentru ca asa e firea lor,bine majoritatea dintre ele fac asa... dar mai mult si pentru a se alinta. sunt fete care prefera ca baietii sa faca primul pas dupa o cearta doar pentru a vedea daca ei tin la ele,daca sunt interesati de ele sau daca sunt capabili sa lupte pentru ele. Fetele isi doresc asa ceva langa ele, o persoana puternica, curajoasa dar si sensibila in acelasi timp pentru a se crea ceva frumos.ele prefera sa isi pastreze orgoliul si cand veniti la ele sunt inca 'suparate' dar dinauntru e cu totul altceva.In concluzie, aceasta chestie nu trebuie sa o vezi ca pe o problema.E un lucru nesemnificativ,dar care trebuie facut. Pentru ca unele fete pot privi situatia din alt punct de vedere, de exemplu daca nu mergi la ele, isi fac anumite idei si se axeaza pe anumite conceptii.plus de asta, vor incepe sa creada ca nu mai are rost; ca baiatului nu ii pasa etc.Asa sunt fetele, nimic altceva big grin. in concluzie, nu te stresa pentru asa ceva deoarece nu este un lucru rau si in niciun caz nu te injosesti daca faci primul pas. sper ca ti-am fost de ajutor :*
Ps: scuze pentru utilizarea cuvantului "ele" de prea multe ori, dar sunt la scoala si ma cam grabesc asa ca am scris repede sad /

| Liviucu explică (pentru Miss_7578):

Uhm, ce frumos ai scris. happy

16 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Nu e adevarat! Eu sunt fata, si la certurile cu iubitul meu eu fac mereu primul pas(exceptand mici dati).

| Liviucu explică (pentru lolly):

Depinde si de zodie cred, cat si de alte lucruri ce tin de cei 7 ani de-acasa. Pentru ca pana acum fetele care au fost si inca sunt orgolioase cu mine au avut parinti de 2 lei ce nu le-au avut grija.

| lolly a răspuns (pentru Liviucu):

GEK0. zodiile pentru mine sunt o prostie. Cu ce poate influenta o simpla planeta un om? Sau data nasterii... nu prea cred in asa ceva este ceva ce tine doar de "morala" nu si adevar/realitate.

| Liviucu explică (pentru lolly):

Nici eu nu cred in asa ceva. Sunt crestin, cred in Dumnezeu si nu in vrajitoare. Dar al naibii sa fiu ca in ultima vreme dau de multe fete a caror personalitate difera in functie de zodii. Oricum, dragostea nu tine cont de multe insa niciodata nu o sa pot compara o fata berbec cu una fecioara. Berbeaca e doar pentru ea, iar fecioara sufera mult dupa celalalt si e si foarte deschisa dar si atenta la detalii...

| 0IoAnA0 a răspuns:

Sa stii ca depinde si cine a gresit de s.a ajuns la cearta. Daca a gresit fata e normal sa isi ceara ea scuze.

| Prezidentul a răspuns:

Pentru ca sunt fete? raised eyebrows

| AndruţHere a răspuns:

Pentru că se spune că un băiat este mai curajos, şi mai "bărbat". Şi fetele cred că-şi pierd demnitatea dacă fac ele primul pas punând în evidenţă faptul că băiatul să nu le placă şi ele să se facă de râs.Cam aşa, părerea mea.

| Liviucu explică (pentru AndruţHere):

Întru totul de acord cu tine. Până acum cu toate care mi s-a întâmplat, motivele astea au fost.

| Miss_7578 a răspuns:

Multumesc Geko :*

| RedDany a răspuns:

Pentru ca asa e firea lorbig grin

| Liviucu explică (pentru RedDany):

Da, dar orgoliul extrem nu este prezent la toate...

| Gabrielabmg a răspuns:

Pentru ca astfel baietii le arata fetelor ca le pasa, ca tin la ele, si ca nu vor sa le piardahee hee big grin
Pentru ca sunt fete si asteapta sa fie bagate in seama nu sa bage elehee hee

| danadanutsa a răspuns:

Petru a le putea da papucii ma gandeschee hee

| MissCrazy07 a răspuns:

Pentru ca majoritatea fetelor asteapta sa faca el primul' pas.la orice.:]

| Liviucu explică (pentru MissCrazy07):

And why is that? :]