| rodika a întrebat:

De ce fetele sufera asa dupa baieti?

Răspuns Câştigător
| chocolatte a răspuns:

Pt ca noi suntem mai sensibile si punem suflet in tot ceea ce facem, pentru ca uneori luam in seama orice prostioara care o transformam intr-o catastrofa si pana la urma se dovedeste ca nu era nimic important! Pentru ca uni baieti au orgoliu prea mare pentru a recunoaste ca a gresit sau pentru a ne da dreptate intr-o conversatie si se ajunge la o cearta! Daca stai sa te gandesti sunt multe motive, dar exista si baieti care ar da orice sa nu te vada ca suferi, si exista si baieti care sufera dupa fete mai putini la numar dar exista!

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fetele se îndrăgostesc mai repede și uită mai greu persoana iubită.
Pa, pa.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Si noi suferim dupa voi...

| HBK a răspuns:

Pentru ca la un moment dat sunt orbite de atata dragoste incat nu constientizeaza ca ar putea fi consecinte, ca nu tin la persoanele care merita, afland abia in al 12-lea ceas.Asa e firea unei femei, sensibila.

| ÅñdRa a răspuns:

Buna pentru ca punem mai mult suflet si suntem mai naivesad
si pe moment nu realizam ceea ce ne-a facut tipulsad

| Silviu591 a răspuns:

Pentru ca stim sa va facem sa ne iubiti.

| Love4ever.EU a răspuns:

Pentru ca noi fetele mereu punem mai mult sufelt intr-o relatie! Mereu ne gandim la relati serioase.si sa avem o relatie cat mai mult posibil! Dar uni baieti nu sunt asa!

| mihaix a răspuns:

Dar cine spune ca nu sufera si baietii/barbatii, in unele cazuri mai mult?

| andreimicutu a răspuns:

Nu cred ca numai fetele sufera dupa baieti. Si noi suferim dupa voi, uneori chiar mai mult decat pare!

| TheMihutz a răspuns:

Tu de ce crezi?

| Mădălina_2296 a răspuns:

Dar cine zica ca baietii nu sufera?
In fine.pentru ca punem suflet intr-o relatie, nu conteaza de esti fata sau baiat, daca tii la cineva, pui suflet.

http://www.youtube.com/watch?v=7Ov3ybI4aMo

| roxyandreea a răspuns:

happyPentru ca in majoritatea cazurilor noi(fetele) punem mai mult suflet, ne implicam mai mult, iar ei se pricep de minune sa dezamageasca, dar asta nu inseamna ca nu sunt si baieti, intr-adevar putini dar sunt, care mai stiu sa iubeasca o fata si sa sufere dupa ea, suntem toti oameni si toti avem suflet numai ca unii il folosesc mai mult iar altii mai putin.

| aiam a răspuns:

Nuştiu, poate ele p-ru asta şi exista ca numai să sufere

| Absenta a răspuns:

Pentru ca fetele nu vad relatia ca fiind o afacere din care trebuie sa castigi ceva. si probabil pentru ca ele cred ca si pentru baieti sunt la fel de importante sentimentele, insa atunci cand realizeaza cum sta treaba cu adevarat intervine dezamagirea...

| Absenta a răspuns:

Pentru ca fetele nu vad relatia ca fiind o afacere din care trebuie sa castigi ceva. si probabil pentru ca ele cred ca si pentru baieti sunt la fel de importante sentimentele, insa atunci cand realizeaza cum sta treaba cu adevarat intervine dezamagirea...
PS: daca ai sentimente nu inseamna ca esti prostoh go on!

| ralucacool a răspuns:

Pentru ca sunt proaste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu am suferit odata dupa un baiat si acum il mai iubesc dar in acelasi timp il utask oare dc iubim noi asa de mult baieti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru c noi suntem mai proaste si iubim baietii si ei isi fac decat am patit si eu asta si nu mi-a fot bine elok eu va sfatui sa nu mai iubiti ca proatele ca suferiti degeaba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fete sufere pentru. baietii pentru ca sunt fraiere.Niki un baiat nu merita sa suferi dupa el. Orikat d mult te-ai iubi tot te fake sa suferi.Nu mai punetzi atat de mult suflet fetelor pentru. ei pentru ca ei nu merita nici macar o lakrimastraight face; x.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Petru ca unele pun prea mult suflet si i iubeschappy

| brasoveanul a răspuns:

Cand o relatie se termina, o femeie va plange, se va destainui prietenelor ei si va scrie o poezie. Va spune cel putin odata: Toti barbatii sunt niste idioti. Apoi isi va duce viata mai departe. Unui barbat ii este mai greu sa treaca mai departe. La sase luni de la despartire, la ora 3, Duminica dimineata ii va da fostei prietene telefon si ii va spune: Am vrut doar sa stii ca mi-ai stricat viata, nu o sa te iert niciodata, te urasc si esti o proasta. Dar mai vreau sa stii ca intotdeauna va fi o posibilitate sa ne impacam. Acesta se numeste telefonul "Te iubesc / te urasc" pe care 99% dintre barbati l-au dat cel putin o data. Exista cursuri speciale pentru a-i ajuta pe barbati sa isi depaseasca aceasta nevoie; din nefericire foarte rar sunt eficiente.
Cine iubeste sufera, doar ca sunt multe cazuri cand intr-o relatie unul ajunge sa iubeasca mai repede si celalalt ramane in urma, atunci se cam strica treaba. Numai cine nu a iubit nu a suferit, dar fiecare iubeste altfel, oricum stai linistita ca si baietii sufera. Ne-am nascut cu totii ca sa suferim, altfel nu am putea fii fericiti niciodata.