| emogirlofthenight a întrebat:

De ce fetele sufera atata dupa baietii asta nu inteleg si baietii nu prea sufera poate uniihappy

Răspuns Câştigător
| deeeeeeaaa a răspuns:

Depinde. sunt si baieti care sufera.

dar asa suntem noi fetele. asa ne este sortit sa suferim sad

thinking fetele sunt si mai sensibile ca baietii.:X

13 răspunsuri:
| lyrics a răspuns:

Poate nu arata ca suferatongue

| Narfundo a răspuns:

Si baietii plang cate'odata.''Nu-i asalaughing. Sau cam schimbat vremurile, au ajuns baietii sa planga dupa fete, deci e invers.

| cossmy a răspuns:

Vb aiureli. iubesc aceeasi fata de 6 ani(acum am 17). Si nu doar imi place, suntem chiar prieteni buni, stie de intentiile mele, sentimentele mele, am facut multe lucruri impreuna dar niciodata n'am reusit sa o conving sa trecem si la ceva mai serios. Am vazut'o de curand, sarutandu'se cu prietenu' ei. Stiam ca a mai avut prieteni, dar nu o vazusem niciodata(adica evitasem asta). Acum nu am mai avut cum. Mi s-a suit inima pana in varfu capului, si m'au luat niste, nu stiu cum sa zic, furnicaturi in stomac, si mi-a venit brusc sa plang(nu plang de felul meu, d fapt n'am mai plans d cand a murit bunicamiu, acum 2 ani), dar stiu sigur ca o iubesc. Cand o vad, imi vine sa o strang in brate, sa o pup, sa nu'i mai dau drumu, insa trebuie sa ma abtin. Aproape ca nici nu imi mai plac alte fete. Orice privire, atingere, vorba, vine cu niste tresaltari nasoale de tot. Aproape ca imi doresc sa nu o mai vad, ca sa incerc sa o uit, desi asa e si mai rau. Stau, ma uit la poze, ma gandesc la ea, ajung chiar si sa o visez si pana la urma trebuie sa o chem afara sau sa fac cumva sa o vad. Asa ca e cel mai nasol lucru sa fii indragostit, si sigur sunt, si iubirea sa nu iti fie impartasita. nu doresc nimanui sa treaca prin ce trec eu. O iubire imposibila de care nu mai pot scapcryingnu stiu ce pot sa fac ca sa o uit, sa nu ma mai gandesc la ea macar o vreme, sau ceva, pentru ca mi'e teama sa nu cad in vreo depresie sau asa ceva.In unele zile, cand ma gandesc la ea, ma apuca asa o tristete si nu imi mai vine sa vorbesc toata ziua. A face ORICE ca sa fiu cu ea, numai ca daca nu vrea, nu o pot forta. I'am cumparat, flori, tot felul de atentii, suntem fff buni prieteni, vorbim despre orice, curat, sincer, poate chiar de asta am ajuns sa ma indragostesc asa d ea. Imi zicea o colega intr'o zi, ca daca ar fi toti baietii ca mine, ce bine ar fi(dupa ce i'am povestit si ei toate astea). Acum e fericita, o mai pot iubi doar pentru mine, ca sa zic asa. Tin prea mult la ea. Asa ca iti spun, crede-ma, si baietii pot iubi enorm de mult, chiar mai mult decat fetele. da eu nu prea imi dau seama cum pot iubi fetele...cred ca in capu lor e ceva in gen: pfoai, asta e bun, e ok in restul gastii, are si ceva bani, ma simt bine cu el, gt il iubesc. Daca e ceva, bafta, il uita, si NEEEXT! Chiar daca fetele se indragostesc poate mai repede, un baiat cand iubeste, iubeste cu adevarat, nu din interes sau asa ceva. Ma rog, nu zi, poate exista si unele fete (raaar) care sa simta ceva, desi cred ca in ziua de azi sunt pe cale de disparitie. Insa daca esti una dintre acele fete, chiar te compatimesc si imi pare rau. ma rog. cam asta e ce am de zis. sper ca am putut sa te ajut macar putinwinking

| itarkan a răspuns:

@cossmy intrasem aici sa raspund la intrebarea adresata de emogirlofthenight, dar deja a primit raspunsul: sufera si baietii, dar nu o arata, asa ca o sa iti dau tie un sfat. Sau mai bine zis o sa iti spun unde ai gresit in toata aceasta perioada, de cand o iubesti pe acea fata. Ai acceptat ca ea sa iti devina amica doar pentru a o avea aproape. Acum, ea te vede ca pe un prieten foarte bun, si nu se poate gandi la tine ca la un eventual iubit. Ei ii este foarte bine asa cum este acum, cu un prieten foarte bun, care ar sari pentru ea oricand, indiferent de gravitatea situatiei, si cu orice al baiat atragator pe post de iubit. Degeaba suferi tu acum, ca ea nu isi poate da seama. Ea nu are aceleasi trairi ca si tine, si nu isi poate imagina sentimente. Nu pe ale tale.

| Just a kid a răspuns:

Nu e vorba ca suferim mai mult ca ei da ei nu arata asta. te-ai gandit vreodata ce simt ei cu adev? si km se simt ei cand se gandesc ca"is baiat nu am voie sa plang.sau sa sufar"? pe ei poate ii doare chiar si mai tare pentru ca nu se pot descarca...ma rog asa cred euthinking

| stefangeles a răspuns:

Sa o crezi tu ca baieti nu sufera poate si mai mult uneori doar ca orgoliul de a fi barbat si de a da bine in fata celorlalti il transforma in ignorant pentru propriile sentimente... cant un baiat isi injura fosta iubita asta arata ca tine mult la ea doar ca nu vrea sa recunoasca asta big grin eu unu am suferit mult dupa ultima relatie

| Marcelino a răspuns:

Baietii au obiceiul de a-si ascunde sentimentele chiar daca sufera enorm de mult si tin totul in interior si nu e tocmai un lucru bun dupa parerea mea...

| Liviu3478 a răspuns:

De multe ori baieti sufera mai mult decat fetele

| nauneim a răspuns:

Fetele pun suflet in tot ceea ce fac.si baietii suferawinking

| any_6013 a răspuns:

Sunt baieti care sufera. dar cu conditia chiar sa tina la fata respectiva. daca e o chestie de distractie, de bataie de joc e normal sa nu i intereseze ce se intampla cu fata. daca sufera sau nu. dar mereu fetele vor suferi mai mult decat baietii.asa suntem noi.si eu mi am pus intrebarea asta si mi am dat seama ca un baiat nu ar ajunge niciodata sa sufere cat sufera o fata de exemplu in urma unei despartiri. ti am zis, doar cu conditia sa tina la acea fatawinking

| mihneatomescu a răspuns:

Asa este si baietii sufera dar nu o arata. Tin totul inauntru.Eu sufer mult dupa o fata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori baietii sufera mai mult ca fetele chiar daca nu o arata!

| Opa_Nike_1993 a răspuns:

Am citit articole interesante, si va zic din propria experienta ca eu singur sufar si in prezent din cauza la o fata, am facut cunostinta cu ea pe 8 sept 2012, comunicam doar pe net si telefon,nu aveam timp sa ne vedem din cauza la munca ei ca lucreaza in tura de noapte si eu ziua, am avut si motive sa ne certam,mi-a zis ca n-are prieten,dupa aflasem de la ea ca fostul ei vine pe la ea acasa sta in relatii bune cu parintii si etc.,dar el e un dobitoc ridica mana la ea, o injura si etc. bine deci am sunat-o o data si a raspuns el, si atunci m-am certat bine cu ea, si tot vinovatu am fost eu asa din partea ei era cuvantul, am fost plecat din oras app 2 luni, mai vorbeam cu ea pe telefon mai doream sa ne vedem, ea e prietena cu sora, s-a vazut cu ea i-a zis ca nu poate sa scape de fostul asta a ei, si ca n-ar vrea ca sa patesc ceva rau din cauza asta! deci 2luni deja din decembrie nu mai comunicasem cu ea,am reusit sa nu ma gandesc la ea, va intrebati cum am indragit-o asa repede? bine, ea e prima care mi-a scris cu cuvinte"puiu, te iubesc, vreau sa fiu cu tine etc"prima ea mi-a cerut nr.de tel, eu nu vroiam asa repede pentru ca am mai avut asa, dar na ca iar s-a primit, am varsat si lacrimi, deci revin dupa 2luni am reusit sami ascund sentimentele fata de ea sa le controlez sa nu ma gandesc la ea, si pe 3 februarie ea imi scrie pe net "ce faci" etc.am inceput a comunica, ne aminteam iar de noi, si bune si rele, apoi pe 5 de ziua mea am fost cu sora la ea la munca la club, eu am avut doar o dorinta sa o vad doar o data chiar daca nimic n-a mers, am fost la club, si cand am vazut-o ma doborat cu zambetul ei ochii ei, cu tot, nu sa primit sa stam o ora laughing ca am stat pana la 7 dimineata oh go on atunci am dansat cu ea, am reusit si so cuprind, dar tema despre noi a amanat-o fie, dupa ziua aia iar mi-a intrat in inima, mult mai serios..ma gandesc doar la ea si pana acum, o visez mereu, si nu pot sa deschid tema despre noi, ca n-are timp si munca si etc.am mai vazut-o dupa aia de 3 ori dar nu singuri,tot sora si prietena si un amic de al meu,am si sarutat-o simteam ca trebuie s-o sarut,dupa ziua ceea de la club ea imi scria mereu prima,dar ma intreb de ce? daca ea inca e cu fostul ala a ei,imi zicea pe telefon ca iar ridica mana la ea,iar o face in tot felul,i-am zis o sasi ceara iertare si tu iar o sal ierti,asa si s-a intamplat,dupa zilele astea sora a ridicat intrebarea la ea despre mine,ea i-a zis ca ar dori sa fie cu mine si la moment doar asa sa ne vedem din cand in cand,so vb,so cuprind,pana nu poate scapa de ala, i-a zis ca daca o mai injura sau ceva de gen il lasa, si la telefon luni dimineata imi zice ca la lasat pe ala ca iar i-a facut probleme, si ma intreaba daca o iubesc, dar cred ca nu avea ce face ca era cam servita bause din nervi... dupa seara o sun si ea zice ca se duce sa se vada sa vb ceva cu el, mai spre seara o intreb pe site daca ma iubeste ea zice ca da, dar cred ca tot nu era in stare buna...si marti seara sora o suna si o intreaba ce face,ea zice ca e in mall cu el iar oh go on! am inteles aici cam totu,deci nu mai am idee ce sa fac,daca ea e decisa sa sufere,sa fie batuta,eu nu mai am ce sa-i zic, o sa incerc sa vb cu ea fata in fata,dar daca mai evita si de data asta, nu mai am ce sa fac, am si eu sentimente, si daca nu vrea sa fie fericita si sa se simta iubita,eu nu mai insist,faca ce vrea,ca si rabdarea mea are o limita! dar una ma intreb si o sa o intreb si pe ea! "de ce dupa ce am reusit sami controlez sentimentele sa nu ma gandesc la ea,ea incepe sa-mi scrie si vb cu mine de multe,si dupa ziua aia ca doar ea ma invitase la dans+dedicatie si etc! " nu stiu ce sa fac! Deci va zic ca sufar imens si eu, e singura fata la care am asa sentimente si o iubesc enorm! sunt de acord ca unii baieti vor doar sex de la fete, dar sunt care sufera mai mult ca fetele iar lor nu le pasa,! am vazut eu ce fac si fetele, sta iubitu acasa, dar ele umbla de ici, colo cu ala cu alalant!