| RAY a întrebat:

De ce gasesc unele fete placere in a isi bate joc de sentimentele unui baiat?

Răspuns Câştigător
| ShaOfHatred a răspuns:

Pentru ca exista oameni si oameni. Nu stiu daca e bine dar iti dau un exemplu din lumea animala: intr-o haita de lupi exista femele care haituiesc lupii mai slabi sau prea batrani,doar pentru a-si arata puterea.
Colega mea de banca e o astfel de persoana. Isi bate joc de mine,de sentimentele mele, imi arunca lucrurile pe jos, mi le rupe si nu poti sa-i faci nimic pentru ca e fata si nu poti sano lovesti. Eu sunt prietenul ei, singurul care nu a lasat-o la greu si ea ma rasplateste cu batjocura. Dar din nefericire pentru ea, am o inteligenta mult prea mare ca sa imi pese de o fetita de 5 ani care striga dupa ajutor. Cand ma jigneste, pur si simplu ii pun mana pe cap( asta ii semn de dominare) si ii spus "Shhhhhh calmeaza-te". Pentru altii, asta e o problema si nu o pot rezolva pentru ca nu au puterea de a ignora. Nu trebuie sa te cobori la nivelul unor animale.

28 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poate pentru ca si de ele altii si-au batut joc?! Si ele au suflete si pe ele le doare!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Incearca sa iasa in evidenta crezand ca vor fi bagate mai mult in seama.
Dar nu realizeaza ca pana la urma, tot ele au de suferit si asta pana se va gasi cineva sa le arate adevarata lor fata.
Cand fata isi bate joc de sentimentele unui baiat, ori acea fata a fost la randul ei bataia de joc a unui baiat, ori vrea sa scape de el si nu stie cum.
Zic eu.
In ziua de azi, cam greu sa gasesti un suflet pe masura.
O zi buna happy

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă crezi asta însemană că n-ai întâlnit fata potrivită. Nu toate fetele sunt la fel și nu toate au aceeiași gândire... diferă foarte mult un om de altul.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru ca asa sunt unele fete. Nu cred ca mai e ceva de zis... laughing

| Fatamuntilor a răspuns:

Nepotrivire de caracter si asta e valabil in relatiile live, nu pe net!

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Nu,nu la asta ma refer si pur si simplu ele gasesc placere in a isi bate joc de tine, adica vor asta se joaca cu tine, se dau sfante dar sunt ipocrite, joaca teatru

| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

Nu generaliza!
Cate colege /prietene te-au dezamagit?
Poate tu esti prea credul.

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Nu are importanta numarul si ce au insemnat acele persoane pentru mine

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Deci tot vina lui e ca e credul laughing

| Fatamuntilor a răspuns (pentru UnBroken2016):

Da,nu stie sa aleaga!
Face ochi dulci multor fete de aici....sau doar e un compliment, dar unele chiar cred.
Daca asa face si in realitate, reactiile fetelor sunt normale.

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Angy iar nu ai inteles bine, uite un exemplu doua persoane stau impreuna scopul ei e sa-si bata joc de el, nu ma refer la complimente stupide tpice copiilor, vorbesc de relati serioase in care ea isi are placerea in suferinta lui, in iai provoca suferinta

| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

Asta se intampla si in casniciile de peste 20 de ani.NU stii cu adevarat pe omul de langa tine.
Poate fata respectiva a fost si ea dezamagita si cauta sa sa razbune intr-un fel
Sau poate asa a vazut in familie.

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Observ acest fenomen des, fetelor le place sa-si bata joc

| PsihoSex a răspuns (pentru RAY):

Poate unele sunt si prea mici, imature si se joaca aiurea.

| OldSoul a răspuns:

De plictiseala.
Baietii, sau mai bine spus barbatii nu ar trebui sa-si arate sentimentele nimanui, dar daca ei le arata normal ca-si va gasi cineva sa profite de aceasta slabiciune.

| R0R0 a răspuns:

Pentru ca, probabil, simt o satisfactie.

| Oana92 a răspuns:

Din fix aceleasi motive pentru care baietii gasesc placere in a-si bate joc de sentimentele unei fete...

| Idkidk a răspuns:

Nu merită un iubit, merită să fie nişte nebăgate în seamă de societate!

Răspuns utilizator avertizat
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Asa sunt unele fete fiecare cu personalitatea lui.

| ShaOfHatred a răspuns:

Multumesc pentru funda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa-ti gasesti placerea in ceva.Eu ma autoflagelez, de exemplu, pentru a obtine placere.

Răspuns utilizator avertizat
| Alt a răspuns:

Nu judec. Dar rautatea este, din pacate, prezenta la multe persoane(chiar si fete). Iar de la rautate pleaca totul. Of..pacat ca rautatea exista. Eu una mai mazgalesc uneori putin caietul cuiva(pentru. ca acea persoana mi l-a mazagalit si mie) si imi pare rau dupa.laughing Dar sa imi bat joc de cineva, nu, nu as putea. Asa ca exista fete si fete. Personalitati si personalitati. Unele sunt intr-un fel, altele sunt in alt fel. Nu generaliza, si, imi pare rau daca ai trecut prin asemenea experiente.(in a se rade de tine-de o fata). Lumea trebuie luata asa cum este..fie ca ne place, sau nu. Resemnarea poate fi calea. happy

| vasilevvasile a răspuns:

Respect pentru Caramela ai perfecta dreptate! happy