| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si am 45 de kg. Culmea, am celulita si vase de sange sparte pe picioare. Am o intrebare. Cum scap de ele si cum sa imi ingrijesc pielea? De preferat fara tot felul de unguente, nu vreau sa imi distrug pielea de la varsta asta cu tot felul de porcarii.

2 răspunsuri:
| ZeHelp a răspuns:

Este posibil sa fie genetic, nu neaparat fiindca ai facut tu ceva. In ceea ce priveste tratamentul, din pacate, eu stiu ca se vindeca numai prin unguente, dar nu neaparat cele cumparate sa stii. Succes.
Paste fericit!
~ZeHelp.

| jwatson a răspuns:

Nu conteaza ca ai 45 de kile, poti avea celulita. Trece facand sport. La o astfel de greutate nu ar prea trebui sa ai, si eu am putina dar am cu vreo 20 de kg mai mult decat tine. Treaba e ca nu ai muschi pe tine, asta inseamna ca trebuie sa faci sport. Astfel scapi de celulita si mai castigi si ceva masa musculara. Eu imi dau de obicei pe piele cu ulei de masline si ulei de morcov / rozmarin, astea-s mult mai bune decat chestiile de pe piata care nici nu stii daca functioneaza.