| nobody_9468 a întrebat:

De ce in momentul in care o fata se desparte de un baiat zice"nu m-a meritat, am fost prea buna pentru el".
De ce se pune problema astfel?
Poate ca este exact invers, el a fost prea bun pentru ea.De ce gandim asa?
Pur si simplu s-au despartit, nici de'cum ca n-a meritat'o, cat timp au fost impreuna toate bune si frumoase, iar dupa ce se despart nu a meritat'o.
V'ati gandit vreodata la asta?

Răspuns Câştigător
| 16.laura.16 a răspuns:

Acest lucru se intampla in momentul in care fata, care se crede superioara si de nerefuzat, este, mai direct mai indirect parasita.
Trebuie sa spuna si ea ceva sa-si pastreze orgoliul de diva, nu?straight face

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se intampla de fiecare data, ci numai cu anumite fete care sunt prea cu nasul pe sus. E urat si arata lipsa de buna crestere.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E un motiv care il dau de obicei prietenii ca sa te simti mai bine!

De multe ori e adevarat!happy

| nobody_9468 explică:

@rucksandra-inainte si eu faceam la fel, pana cand am realizat ca, de fapt, eu nu l-am meritat pe elhee hee.

| Rukhsandra a răspuns:

rolling on the floor) din pacate fac parte din categoria asta big grin
eu una ma oftic foarte tare si atunci o bag pe asta :"nu ma merita, nu e destul de bun pentru mine, e bine ca iese acum cu una potrivata pentru el ca eu eram prea buna ...bla bla bla..."
ne mintim singure...sau cel putin eu ma mint singura dar ma face sa ma simt bine...pe moment

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Aia sigur era narcisistă
Când nu ştii cum sa te desparţi de cineva îi abureşti "Esti prea bun/ă pentru mine, cred că ar trebui să ne desparţim"laughing, dar varianta ta nu am auzit'o laughing

| Alyyynu a răspuns:

Fetele laughing cine le intelege...
Daca se desparte ea si zicea ca e prea buna si nu mai stiu ce.
"bine da erai transpirata toata in pat si zbierai de te auzea toata lumea, daca nu faci fata asta e happy" si ii inchizi gura tongue

| panda_3737 a răspuns:

Da, pentru ca fiecare arunca vina pe celalalt si niciodata nu o sa recunoasca ca el/ea e vinovat/a.Mereu ne place sa credem ca noi suntem buni, iar cel de langa noi nu ne apreciaza.

| gabriela a răspuns:

Este fraza magica de alinare...atat! Indiferent din care parte vine.

| anka_6296 a răspuns:

Poate ca in ziua de azi asa gandesc oamenii ...nu cred ca nu sau meritat unul pe celalalt ci doar nu au putut avea o relatie stabila...

| dewix a răspuns:

Pt ca fetele sunt prea cu nasul pe sus ca sa recunoasca faptul ca poate si ele au gresit.
Recunosc, aseara am zis si eu 'sunt prea buna pentru el' dar mi-am dat seama ca de fapt si eu am gresit foarte mult si saracul baiat s-o fi saturat sa stea sa imi suporte mie fitele.

Asa suntem noi, nu puteti sa ne schimbati laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu pice prost?