| YourQueen a întrebat:

Ok,e cam ciudat sa vorbesc desprea asta, dar chiar am nevoie de ajutor.Am fost impreuna cu un baiat anul trecut.A fost primul baiat pe care l-am iubit vreodata, toata familia mea stia de el, am avut si primul sarut cu el.Toate au fost bune si frumoase pana cand, odata el si-a invinetit mana, iar eu eram suparata din cauza asta.Fix in momentul acela s-a gasit unu dintre colegii mei sa ma intrebe daca m-am despartit de el.Eu,ironica si sarcastica, am spus ca da.

Bineinteles ca acel baiat a urlat efectiv in toata clasa spunand ca eu m-am despartit de baiatul respectiv! In mintea mea imi spuneam ca le voi explica eu mai tarziu ca nu ne-am despartit.Insa,o colega a venit la mine si mi-a spus:"Mai bine ca te-ai despartit de el, sa nu mai fii proasta lui"
Eu i-am explicat situatia iar ea:"Um...pai...eu am crezut ca din cauza asta v-ati despartit"si in acel moment imi arata o conversatie cu el in care spune ca ii place de o alta fata si ca ar vrea sa fie impreuna cu ea.In acel moment ma simteam deja inselata.

M-am intalnit cu el in pauza pe hol si alb la fata ma intreaba daca ma despart de el.Cu lacrimi in ochi si nervii intinsi la maxim am urlat un DA raspicat. Timp de 2saptamani el isi dadea pumni in cap,plangea,ma implora sa ne impacam.Cel mai important este ca el nu stie faptul ca eu aflasem de acea fata,el si acum stie ca m-am despartit de el deoarece pur si simplu nu mai mergea relatia. Dupa,usor,usor am inceput sa nu mai vorbim,eu am aflat ca el se cuplase cu fata despre care vorbea,insa nu a fost absolut nimic serios, de abia de vorbeau, de pupat nu se pupau.Si el acum ma uraste, iar eu il iubesc, de cand ne cuplasem si pana acum..inca vars lacrimi din cauza lui.Acum 2 saptamani el a fost impreuna cu o fata,DOUA ZILE, dupa cu prietena ei cea mai buna, TREI ZILE! Eu ce sa mai inteleg? Mai si spune ca nu il intereseaza persoana mea.Multa lume spune ca el doar e orgolios si incearca sa ma uite insa nu poate, dar eu nu cred asta.Ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copilarii!
Lasa ca trece, maine iti faci alt prieten ca sa-i faci in ciuda astuia!

| YourQueen explică (pentru Violleta2022):

Asta e si ideea, nu pot

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Treaba e foarte simplă. Până la urmă voia sa te însele si ai dovadă palpabilă ( acea conversație ), acum tu ai 2 opțiuni: Prima ar fi să vorbesti cu el sincer despre ce s-a întâmplat sincer verde in fata si a doua opțiune ar fi să îl uiți ( stiu ca nu îți este ușor) până la urmă dacă te iubea nu avea motiv sa vrea sa te insele cu alta, ceva nu a mers bine s-au s-a plictisit de tine nu stiu. Acum dacă tu ai altă soluție...

| YourQueen explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Pai eu i-am cam scris pe niste foi tot ceea ce simt pentru el si in care i-am spus si adevarul.L-am rugat totodata sa nu isi bata joc de mine si sa nu faca misto.Ma gandeam sa i le dau unei fete de la el din clasa sa i le dea in excursia pe care ei o vor face in aprilie

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru YourQueen):

Părerea mea e ca nu faci nimc cu foile alea. Eu spun sa ii zici in fata ce i-ai scris pe acele foi ( ii arăți ca ai încredere in tine ). Si de ce sa astepti până in aprilie? Dacă îmi permiti sa fac o comparație: E ca si cum ai avea o problemă cu un dinte care de-abiase mai ține ( te doare sau ce vrei tu ) si nu poti merge la dentist decât in aprilie. Apăi ce faci? Stai cu durerea si grija atata timp? Îți scoti tu "dintele". Stiu ca o să doară dar măcar te doare mai tare pe termen scurt decât sa prelungesti durerea asta inutilă ( pur părerea mea ) Pana la urmă decizia finala este tot la tine si nimeni nu îți spune ce si cum sa faci. Noi cei de pe TPU îți dam sfaturi, te ajutăm dar nu luăm noi deciziile în locul tău. happy

| Ara997 a răspuns:

Cum " sa fi doua zile " cu o fata? cum poate dura o legatura sufleteasca cat o baterie de telefon?!