| NeacșuFlaviuss a întrebat:

De ce înșală femeile? Care credeți că sunt principalele motive? Credeți că mărimea *jucăriei* lui ar putea fi un motiv pentru care o fată ar rupe o relație?

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pentru ca omul NU este proiectat sa fie monogam

| RAY a răspuns:

Femeia/barbatul sunt finte poligame asa ca inselatul face parte din genetica noastra, femeile au un ciclul poate sasi gaseasca neatragator iubitul la ovulatie plus o super dorinta sexuala si sunt sanse sa comita infedilitate, femeile cand inseala ele se razbuna de fapt,barbatul cand inseala o face din dorinta de a se satisface sexual,e o diferenta majora, intr-o relatie conteaza totul, degeaba o ai mare daca esti urat, nu ai un carcater de barbat hotarat si esti gelos, paranoic, o jignesti, o bati, nu i mai prezinti interes

| Nemessys a răspuns:

Din cauza ca nu sunt suficient de mature la minte si nu stiu cum sa-si aleaga un baiat potrivit. Si se grabesc prea mult atunci cand vor sa-si faca o relatie.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Apare monotonia.

| Mada1920 a răspuns:

Sunt n motive,dar pentru mine "jucaria" nu este un motiv de inselat. Femeile inseala din cauza neglijentei barbatilor,din cauza problemelor cauzate de parteneri,din cauza lipsei de atentie,comunicare,timp petrecut impreuna, lipsa de schimbari favorabile relatiei, dar exista si femei care inseala din cauza monotoniei, datorita confortului prea mare, si prea multa libertate.

| Julia92Anna a răspuns:

Nu se mai simt iubite.Partenerul prefera sa faca orice fel de activitati fara ele.Ei le gasesc si cel mai mic defect(care inainte nu-l vedea)si o critica mereu. Orice face nu e bine deloc.Nu le mai da pic de atentie.Nici macar un sarut, o mangaiere, nimic! Acum scuza-ma, dar ce femeie nu ar insela in privinta asta? Totusi, eu as prefera sa ma despart de el si sa gasesc pe altul!

| Danu55 a răspuns:

Cred că din cauza și "jucăriei" dar trebuie și să fii atent cu ia.trebuie să îi dai atenție