| anonim_4396 a întrebat:

De ce o fata careia ii place sexul mult este blamata? De ce exista diferente intre sexe? De ce un baiat care face sex cu mai multe fete nu e blamat dar o fata care face sex cu mai multi baieti e o curva?

14 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Pentru ca barbatul foote, iar femeia este footuta, pentru ca poola intra in peezda si nu peezda intra in poola, pentru ca barbatul e cel care se urca pe femeie si-i da la buci de-i sar flocii pe pereti, de-aia.
Chiar daca dpdv legal femeia e egala cu barbatul (si mi se pare normal sa fie asa), in realitate femeile si barbatii nu sunt si nu vor fi niciodata la fel, pentru simplul motiv ca asa dicteaza anatomia. Chiar si Dalai Lama a avut un raspuns la intrebarea asta si mi se pare foarte corect ce a spus: e mai bine sa ai o cheie care deschide mai multe usi, decat sa ai o usa deschisa de mai multe chei.winking

| cristinutafrumushikamea a răspuns (pentru wildthing):

Si vrei sa iti foot una in goora?

| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca sunt invidiosi pe ea. Că ei sau ele, nu gasesc partener.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu o condamna nimeni atata vreme cat este intr-o singura relatie si face sex de 100 ori pe zi cu 1 singura persoana.
Dar cand face sex cu diversi barbati pe care-i intalneste ocazional sau ii agata, deja este considerata curva /prostituata, fiindca sare din sula in sula si-i pupa pe toti in organ, lucru care produce dezgust si toti fug stiind ca-i plina de boli periculoase.

| mihai69 a răspuns:

Pentru că (și) voi, femeile, vă creșteți copiii în spiritul ăsta, al discriminării. Școala nu face nimic să "dreagă" eroarea, iar 'hauriștii' și pupătorii de oase dezgropate trag toate pârghiile întru perpetuarea situației.
Cei puțini care mai gândesc normal și nu judecă oamenii după libidou sau orientare sexuală sunt considerați și ei ca "devianți" si sunt repede 'puși la punct' (bullying).

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O fata careia ii place sexul nu e blamata, e iubita, daca ramane intr-o relatie.
Cat despre aventuri, pentru fete e mai usor sa umble din teava in teava. De aia devin mai ieftine in ochii celorlalti.
Barbatul "munceste", vaneaza femeile cu care se culca, nu doar accepta invitatii. Si sunt mai putini barbati curvari decat zdrente ieftine, d'aia barbatii mai sunt iertati de persecutare.
Si totusi, pe femei nu le obliga nimeni sa accepte curvarii. Dar le plac, ca deh... Hormonii "vorbeste".

| Marius22222222222 a răspuns:

Cine a spus asta?

| TheGentleman a răspuns:

Pentru că duble standarde și ipocrizie. E greșit, dar na, mai trebuie să mai treacă niște generații...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru că așa e societatea. Chiar dacă ne-am luptat să câștigăm respect și egalitate, noi femeile, noi niciodată nu vom fi egale cu ei. Din păcate ăsta este cruntul și tristul adevăr. Viața e a lor nu a noastră. Din vechi timpuri ei au contat și acum ne-au dat și nouă câte ceva ca să pară că contăm și lumea s-a schimbat, dar de fapt în spate stau tot ei, masculii conducând? Patriarhatul nu va muri niciodată, orice ar fi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ești blamată de bărbații frumoși, ești blamată de virgini ratați.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La bărbații frumoși le plac femeile dornice de sex că și ei fac sex foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei

Pentru că încă de când trăiam în preistorie, de la începuturi de tot, femeia a fost privită ca ceva ce aparține bărbatului

Pentru că femeile sunt văzute mai slabe și pentru că bărbații trebuie să fie într-un anumit fel și femeile într-un alt fel

Pentru că în biblie așa scrie, pentru că trăim într-o lume în care oamenii nu prea își pun întrebări

Pentru că foarte mulți oameni sunt închiși la minte, limitați, tocmai de aceea n-o să vezi prea des că sare o femeie cu un cuțit în mână să te jefuiască sau să spargă o bancă

Pentru că oamenii până acum 33 de ani trăiau în comunism, autocratism și înainte de asta cele două războie mondiale

Ne uităm astăzi la lume și cum arată ea, per total nu am făcut nimic deosebit din punctul ăsta de vedere, în continuare sunt probleme mari între oameni

Ceea ce poți să faci tu este să încerci să înțelegi că atât pot oamenii ăia și că adevărul lor nu este direct proporțional cu adevărul tău și că te poți concentra pe acei oameni care văd dincolo de toate aceste limitări, care te văd pe tine așa cum ești

Ne putem concetra pe războiul din Ucraina și corupția din România sau ne putem concentra pe artă, muzică, dezvoltare industrială și economică cum vedem în țările nordice, pe acele pasiuni care ne plac, pe oameni care ne inspiră și așa mai departe

Succes

| 94Lucifer94 a răspuns:

O cheie care deschide 10 lacăte e o cheie bună, dar un lacăt care e deschis de 10 chei, e un lacăt rău.

| dariaflorina a răspuns:

Așa este societatea. Se spune că băieții sunt mai puternici ca fetele și că au mai multe drepturi, dar e total greșit. Toată lumea are nevoi, nu numai băieții.Nu i baga in seama pe aia care spun așa.