| Amidepsi a întrebat:

Amici TPU, cum ati vrea sa va atraga atentia o fata? Exista fete pe care le treceti cu vederea?
Amice TPU, cum ati vrea sa va atraga atentia un baiat? Exista baieti pe care ii treceti cu vederea?
Si inca ceva...de ce atunci cand se face referire la un grup format din reprezentanti ai ambelor sexe se foloseste pronumele personal "ei". Nu vi se pare discriminare?
Ma plictiesc...

Răspuns Câştigător
| OmulSec a răspuns:

In legatura cu discriminare... nu trebuie sa o iei chiar asa, e doar o conventie a tuturor si iti mai pot da exemple, de ex cand spunem,,frati'' sau,, elevi" sau,, colegi" si etc.

happy

| Amidepsi explică (pentru OmulSec):

Ei bine e o conventie putin...discriminanta.Si faptul ca e omniprezenta inseamna ca v-ati luat lumea-n cap, atotstiutorule.tongue

1 răspuns: