| titicristina21 a întrebat:

De ce la unele femei nu le place sexul? cauze?

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

E nu le place, le place dar nu vor sa recunoască, nu le place sexul facut cu oricine, ele caută barbati cu bani.

| RAY a răspuns:

Pentru ca majotitatea barbatilor nu prezinta interes pentru femei doar 10/20% din populatia masculina cu restul se compromit, ce chef de sex sa ai cu unu care nu te atrage fizic?

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul este simplu si unul singur; fiindca LIBIDOUL lor este extrem de scazut sau in cazuri foarte rare lipseste cu desavarsire.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu au chef.

| OldSoul a răspuns:

Ei si tu...
Sexul le place, partenerul e problema.

E ca si cum tie ti-ar place sa te speli pe maini din 5 in 5 minute, dar aflii ca nu mai exista apa curata, doar apa murdara si spui ca nu-ti place sa te speli pe maini doar sa nu intrii in contact cu acea apa murdara...

| raluk27 a răspuns:

Ori sufera de o afecțiune, adica frigiditate (nu le excita nimic si nu simt placere niciodată) ori asa au fost educate in familie: ca sexul e ceva tabu, ceva rusinos, ca sexul nu trebuie sa fie un obicei frecvent intre parteneri, ci doar pentru procreere, ca trebuie sa fii virgina pana la cadatorie, ca e rusinos ca o femeie sa aiba dorinte sau placeri si ca sexul in general e ceva murdar. In cazul celor din a doua categorie e vorba despre o problema mentala, nu fizica, in sensul ca nu au găsit un partener alaturi de care sa simta ca sexul poate fi ceva plăcut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raluk27):

... si ca sexul oral ar fi umilitor, in vreun fel. Ca placerea trebuie sa o primesti mai intai, ca sa o poti oferi si niciodata invers. Ca atat in relatie, cat si in pat, trebuie sa tii scorul si sa tii cont de tot ce ti se ofera.

Pe cine mai cunoastem noi cu o astfel de mentalitate? Hmm, parca era cineva pe aici.

| raluk27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Era vorba despre sex in general, nu despre sex oral.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raluk27):

Tot ce ai spus legat de sex se aplica si la sexul oral. Dublu standard!

| raluk27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat. Reiterez ideea ca oralul nu e obligatoriu.

| raluk27 a răspuns:

Ti-ai mai luat in reject. Vad ca vrei altul neapărat.
Ce sa zici si tu? Vulpea care n-ajunge la struguri laughing

| alexandrualind a răspuns:

Ca nu este frumos sa faci sex.

| DeathOfDreams a răspuns:

Le place sexul, dar din perspectiva unora, e mai importantă "mândria" lor.
Nu toate ar recunoaște asta.

| Suer a răspuns:

Dar ție îți palce?