| anonim_4396 a întrebat:

De ce le plac femeilor bărbații grași?

De ce le plac bărbații slabi?

Dar cei cu mușchi?

11 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu se poate spune nimic concret.
In general femeile prefera categoria nici slab, dar nici gras, desigur sa aiba muschi, insa fara sa exagereze. Asta ar fi varianta oficiala de barbat pentru care ravnesc marea majoritate a femeilor.
Si eu la fel. De ce? Pai, in primul rand barbatii slabi nu ma atrag pentru ca, corpul unui barbat trebuie a fie armonios. Mainile si picioarele "bete" nu cred ca ar atrage multe femei, insa un barbat care este bine dezvoltat si proportionat emana mai mult sex appeal si da, intr-adevar femeile se simt mai protejate pentru ca avem nevoie de asa ceva. Arata bine si daca are si trasaturi frumos conturate atunci el este idealul laughing
In ceea ce priveste cealalta extrema adica cei "grasi". Pai, ei nu emana mai deloc sex appeal din punctul meu de vedere. Au o forma mai rotunda, mai dolofana, practic nu se incadreaza in standardele mele. Sunt draguti si atat!

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Ofiintă):

Ce parere ai de cei cu patratele? Te simti protejata langa unul care are patratele?

| Ofiintă a răspuns (pentru FaraNume1245):

Sincer, pe mine nu ma atrag in mod special. Niciodata nu m-am uitat dupa asa ceva. Nu am avut inca unul cu patratele deci cat despre sentimentul de siguranta pe care il ofera nu pot spune nimic concret. Dupa parerea mea baietii care au patratele tin foarte mult la imaginea lor si uneori uita ca o fata nu din acest punct de vedere ii apreciaza.

| Mosotti a răspuns:

Femeilor nu le plac barbatii grasi.
Nu plac nici pe aia slabi morti, vor un barbat cu constitutie medie.
Aia cu muschi sunt placuti ca arata mai bine asa, insa sa aiba asa corpul frumos definit, nu cu muschi de o tona.

Femeile in primul rand plac barbatii cu figura masculina care e f atractiva, acolo e cheia.
Poti sa nu ai muschi, daca arati normal si ai figura atractiva ai la gagici de mori.
Poti sa ai muschi si sa nu fi placut daca figura nu e masculina mai deloc.

| J0B0MAT a răspuns:

Pentru ca nu le plac cei slabi.

Pentru ca nu le plac cei grasi.

Pentru ca nu le plac cei grasi si cei slabi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare cu dorintele lui, cu preferintele lui.

| horansgang a răspuns:

De ce nu?

Le pot imbratisa mai usor laughing, de unde sa stiu eu...

Se simt protejate, cred.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

1.Barbatii grasi eu nu am vazut sa fie placuti 2. Cei fara muschi si slabi pentru ca nu arata deformati si sunt de obicei frumusei (aici ma incadrez eu happy ) 3.Si cei cu muschi pentru ca le pot apara si se simt in siguranta si considera ca ofera si "placere". =]

Răspuns utilizator avertizat
| MTSimo a răspuns:

Nu am auzit pe nimeni sa spuna ca prefera pe cei mai grasuti, evident gusturile nu se discuta.

| keepcalm99 a răspuns:

"De gustibus non disputandum"