| Marbella188 a întrebat:

De ce majoritatea baietilor vor sex fara prezervativ?
fara raspunsuri gen"sa iti bata joc" ca nu e cazul

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Senzatia de placere este mult mai mare fara prezervativ, iar multi nici nu vor sa auda de folosirea acestuia.

4 răspunsuri:
| bibi5961 a răspuns:

Ca e mai bine fara. Pe altii ii jeneaza prezervativul, indiferent ca e din latex sau nu (nu stiu care ar fi problema, insa sunt astfel de persoane).

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista nici-o alta explicatie logica in afara de cea mostenita din ''mosi-stramosi'' ca placerea resimtita in cazul in care se produce contactul direct ''piele pe piele'' este mai deosebita si mult mai mare, mai intensa. Astfel ca in multe cazuri curiozitatea este atat de puternica incat invinge, ....ratiunea. big grin

| Victoria18 a răspuns:

Ca sa simta placerea mai mare... Adica absoluta. Prezervativul scade puţin din aceasta placere. Dar totusi, un barbat adevarat va lasa asta deoparte si va fi responsabil si isi va pune prezervativul dandu-si seama de consecintele enorme. Dar si fata daca e una cu capul pe umeri, nu va accepta sub nicio forma actul sexual fara prezervativ! Riscurile sunt mai mari decat placerea in sine! Lipsa educatiei sexuale in scoli duce la atata inconstienta.

| Pool77 a răspuns (pentru Victoria18):

laughing)
Vorbeste o virgina laughing
Pentru cunostintele tale, sau pentru contactele viitoare te informez, ca oricine ajunge s-o faca prezervativ e cretin daca face asa ceva fara sa faca analize.
Iti iei frumos partenera/partenerul, mergeti la clinica medicala si va faceti analize, de-abia dupa incepeti contactul fara prezervativ.
Dupa urmeaza a doua problema, sarcina nedorita.
Sunt multe metode contraceptive, cel mai vechi fiind "il scoti inainte sa te termini" care la mine functioneaza de minune.
Daca partenerul e virgin si habar n-are cum se foloseste metoda respectiva, ai metoda calendarului/AC/Nuvaring etc.
Informeaza-te inainte sa scoti ceva pe gura, pardon sa tastezi.