| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,din câte am citit pe internet am văzut că fetele sunt tot mai atrase de băieţii de culoare,acum nu vreau să generalizez dar, aşa am văzut pe tv etc. de ce? Ce au ei mai special?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se vehiculeaza ideea conform careia toti barbatii de culoare sunt dotati cu un ''baros'' in loc de ''ciocanasele'' detinute de muritorii europeni. laughing

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E altceva fata de cei cu care am fost obisnuite de mici, nu stiu laughing e un element nou

| RAY a răspuns:

Variația este obligatorie conform teoriei evolutiei,in lipsa ei nu poate exista complexitate,si eu sunt atrase de fete de culoare frumoase,simetria conteaza cel mai mult indiferent de sex, rasa, culoare, simetria este dovada ca ai gene bune, vorbim de un marker genetic

| Violleta2022 a răspuns:

Atat fetele cat si baietii sunt atrasi de opusul lor.
De exemplu: daca el este blond, va fi aproape intotdeauna, atras de o bruneta.
Cam acelasi lucru se intampla si cu culoarea pielii: o fata alba (caucaziana) este atrasa de un negru sau mulatru, la fel de mult ca si un barbat negru, fiind atras de o femeie cu pielea alba.
Cand te indragostesti de cineva, nu are importanta culoarea pielii, a parului sau religia!
Nu-ti fa probleme ca nu au nimic special, sau in plus, fata de ce avem noi, ceilalti. Este vorba de chimia si atractia care o simtim fiecare, pentru cineva, la un moment dat.
Iar daca acel cineva se intampla sa fie negru, galben (asiatic) sau alb, atunci avem parteneri de rase diferite.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cum se face ca de multe ori reusesti sa dai niste raspunsuri care reflecta exact opusul a ceea ce este in realitate si multi te mai si iau in serios? Logic ca rasa este importanta, daca nu era, nu mai existau rase. Orice rasa este inzestrata natural cu instinctul de conservare iar oamenii nu fac exceptie. Unde ai vazut in natura rase din aceeasi specie de animal sa se mixeze intre ele?
Si s-au facut cercetari in America acum ceva ani. Majoritatea oamenilor prefera parteneri de aceeasi rasa ca a lor, nicidecum ce zici tu. Rasele de oameni se mixeaza intre ele pentru ca au fost indoctrinate sa uite de constiinta lor rasiala si pentru ca au fost fortate sa convietuiasca impreuna. In natura nu vezi asa ceva.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Dupa mintea ta intortocheata, daca eu nu spun ce vrei tu sa auzi, inseamna ca nu-i corect, asa-i?
Baitel, invata sa respecti si parerile altora si sa-ti vezi de propriul raspuns!
Ori, daca ai bun simt, mergi mai departe, fara sa te legi de altii.

| Emilian65 a răspuns:

Stiu fetele ce au ei special.

| LoveSleep a răspuns:

Nu mai special, mai lung.

| SG1995 a răspuns:

Pu-la mare. laughing

| MartyNarcysa a răspuns:

Eu cred ca nu au nimic mai special.Dar le plac unora fete.Fireste, sunt oameni.