| anonim_4396 a întrebat:

De ce mimeaza femeile orgasmul? Li se ia sa vada aceeasi fata pana la sfarsitul partidei si vor sa scape mai repede de chin?

9 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Unele femei mimează orgasmul pentru a nu răni orgoliul bărbatului, sau pentru a nu părea ele nașpa pentru că nu s-au simțit bine, după cum a spus și LaLaura.
Altele o fac pentru că nu se simt bine în timp ce fac sex cu un anumit tip (și există femei care nu fac sex de plăcere ci din obligație sau interes) și da, în felul ăsta scapă de chin.
Eu cred că îți dai seama când are orgasm cu adevărat și când nu. Reacțiile sunt de obicei puternice, se simte respirația, dacă ești atent poți simți contracții ale musculaturii pelvine și poți vedea clar cum se îi scade tonusul muscular femeii care a avut orgasm.
Și da, mimarea orgasmului este o prostie. Bărbații sunt proiectați genetic să ejaculeze rapid, rezistența se învață prin autocontrol. În plus femeile ajung mult mai greu la orgasm, de asta e nevoie de preludiu. Așa că dacă femeia nu e sinceră și nu spune clar ce îi place și ce nu, când are orgasm și când mai are nevoie de ceva stimulare pentu a avea, atunci cu siguranță nu va avea parte de o viață sexuală împlinită. Iar el va crede că e mare expert în pat când de fapt nu este.

nony
| nony a răspuns:

Cam din acelasi motiv pentru care vacile dau cu piciorul unei galeti pline cu lapte.Trage-te singurica de concluzie.

| anonim_4396 explică (pentru nony):

Nu sunt sigura ca am traa concluzia care trebuie. nu vrei sa ma ajuti sa-nteleg asa cum ttebuie?

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing banuiec ca se referea ca sunt nepasatoare sau ca sunt dobitoace ( animale, care nu gandesc), sau un raspuns la misto pentru intrebarea ta care e cam ciudatica.

| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

Ai dreptate.merci mult big grinD

nony
| nony a răspuns:

Daca li se pare un chin, de ce se s-ar mai apuca de treaba? Nu, nu e chin, e doar placere care mai apoi se transforma´n obisnuinta.
Femeile lase mimeaza orgasmul.Nu au curaj sa comunice in pat si mai ales, nu sunt compatibile cu barbatul.

| anonim_4396 explică (pentru nony):

Dar batbatii se supata daca te iei de talentele lor in ale sexului si de frusttare tot la femei le spun ca sunt parasute. de ce?

| amoramor a răspuns:

Unele poate s-au plictisit de aceeasi fata, cum spui tu, altele nu vor sa-si "raneasca" iubitul.

| LaLaura a răspuns:

Parerea mea, ca sa nu faca barbatul de rusine, sa-l "laude" sa se simta si el bine. E diplomata. Nu ca am mimat eu, eu i-as zice in fata ce nu a "facut bine".