| Brotacelu a întrebat:

De ce mimeaza fetele/femeile orgasmul?

Răspuns Câştigător
| SweetCandy a răspuns:

De dragul vostru, al barbatilor pentru a va satisfacebig grin dar ce te-a apucat cu intrebarea asta? laughing mai ales dupa aia cu epilatul pe ochi si dupa melodia aia rolling on the floorrolling on the floor

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu cred ca unele mimeaza orgasmul desi nu il au, ca sa `para` satisfacute si o fac pentru.partener ca el sa creada ca ele au avut orgasm, cand de fapt nu a avut ci a mimat... poate sa dea impresia falsa barbatului ca atunci cand un barbat vede ca femeia are ograsm se simte mai barbat, se simte bine.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Din dragoste!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Heh auzisem expresia asta demult...ca femeile pot mima orgasmul dar barbatii pot mima toata relatiabig grin E clar ca vor sa evite a pune partenerul in fata realitatii ca ele nu au avut un orgasm real. Ce le determina? Evitarea unor situatii neplacute probabil. Sau prefera sa minta decat sa rezolve problema reala, poate o fi mai comod sau poate isi gasesc o scuza pentru a migra catre alti parteneriwinking Mai multe cred ca aflam doar de la dansele:p

| Rukhsandra a răspuns:

Ca barbati sa se simta bine si sa se simta mandri ca au reusit sa "provoace" si ei un orgasm laughing si ca au fost superi fenomenali in pat rolling on the floor

| irina20 a răspuns:

Ca sa se simta partenerul un mare barbat fatal...

regis
| regis a răspuns:

Poate cu tine big grin.
Acuma vorbind serios, nu inteleg nici eu de ce. Eu prefer sa mi se spuna "hai sa ne oprim, oricum nu ajung la orgasm de data asta", decat sa mimeze ceva.
Nu vreau sa vorbesc in numele altora, eu unul nu ma simt nici mai barbat si nici mai desptept daca femeia bauna sub mine.

| vyolycy a răspuns:

Ma nu mi s-a intamplat sa mimez orgasmul... dar stiu de la o prietena ca ea mima orgasmul pentru ca nu era satisfacuta si nu vreia sa il faca pe partenerul ei sa se simta prost... dar nu e bine pentru ele(vb la modu general) pentru ca nu sa fie niciodat satisfacute ascunzand avedarul, mai bine iar vb cu el mai in gluma mai in serios.PAREREA MEA

| DrPedobear a răspuns:

Pai ele isi mint partenerii ca le satisfac si in felul asta ei au falsa iluzie ca sunt buni la pat, se invata prost si n-or sa-si schimbe metodele in veci. Poate de-asta va duceti voi fetele "la mare" adica tot din cauza voastra pentru ca va invatati partenerii prost.

| eni a răspuns:

Dar de unde sti ca mimeaza?

| LOVEsick a răspuns:

Ca sa nu se simta prost partenerul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cas proaste