| anonim_4396 a întrebat:

De ce multe fete apreciaza mult mai mult golani, de ce ii apreciaza pe cei care se lauda?
De ce copilele de 12-14 ani aleg sa aiba o relatie cu baieti de +17 ani?
Ce s-a intamplat cu fetele din ziua de azi? Imi puteti explica? Sunt confuz...

10 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Pai referitor la prima intrebare:Cine se aseamana se aduna.Treaba lor fiecare face ce vrea, dar va veni timpul cand vor si plati.
Intr.nr.2:Fiindca au mult creier.
Conteaza si modelele si familia foarte mult.
Fetele de azi nu imi plac, mai ales cele din Romania, nu mai sunt ce erau odata, de exemplu acum vreo 9-10 ani, nu mai sunt la fel de sensibile si dragute, asta e adevarul, de ce sa ne ferim?!
Situatia va deveni din ce in ce mai grava din pacate, lumea se face din ce in ce mai rea. sad Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru Floreenofficial):

Pai unii baieti chiar nu isi pot gasi o prietena cum se cade, cu fetele astea, obsedate sexual sau material.S-a intors lumea cu sus in jos, nu mai ai ce face.

| Floreenofficial a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,asa este.Si cand mai auzi ca multe zic :"Vai dar nu conteaza fizicul, conteaza sufletul si caracterul."

| Lexiiii a răspuns:

Nici eu nu stiu sincer. Copilele, ca alfel nu am cum sa le zic. Se cred prea importante. Si cu mintea aia a lor de gaina, vor sa de la 13-14 ani sa aiba iubit cu masina si etc. Eu spun ca toate la timpul lor. Daca la 14 ani esti cu un baiat care are masina si bla bla, atunci pe la 20-25 de ani cu cine o sa fi? Cu cineva care, cand o sa iesi pe strada o sa zica "e bunicu tau?" Penibil.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

E simplu fetele aleg iubiti ca tatal lor si baietii ca mamele lor mai tinere sa demonstrat stiintific asta ca femeile se maturizeaza mai repede

| Dariusuu a răspuns:

Vor să fie toate în pas cu moda, și majoritatea chiar încearcă să rezolve asta.

| RandomGirl a răspuns:

Cauta unde trebuie si o sa gasesti ce tip de fata iti doresti tu.

| FaithGaga a răspuns:

Fetele cred ca golanii, baietii mai indrazneti si obraznici nu se compara cu cei sensibili si romantici. Ele cred ca golanii sunt mai buni decat baietii cuminti si, oarecum, ca sunt "adevarati" baieti. Dar mie mi se pare o absurditate. Presupun ca fetele care aleg golanii nu sunt nici ele prea cuminti...
Fetele de 12-14 ani aleg baietii mai mari de 16-17 ani pentru ca ele cred ca sunt mai maturi! Dar nu sunt din moment ce la 17, 18 ani alegi sa fii cu o fata de 13 ani!
Mi se pare foarte ciudat si mie...

| SeErgiuTzZz a răspuns:

Fetele apreciaza laudarosii pentru ca cei care se lauda, majoritar sunt mincinosi, iar mincinosi scot minciuni dupa minciuni si fetele sunt atrase, chiar daca nu e adevarat ce spun baietii. Chestia cu fetele de 12-14 ani care doresc relatii cu baieti de +17 ani, eu cred in "Dragostea nu are varsta ". Odata ce acele copile devin "femei" si au 20-22 ani si baietii are 25+, nu mai e asa de mult. Dar sunt si fete care au astfel de relatii pe interes, sau baieti.