| Awesom a întrebat:

De ce o fata are voie sa loveasca un baiat dar invers nu?

10 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Nu este permis nici unei femei să dea într un bărbat și nici invers, dar m ai multe sînt cazurile în care femeile sînt bătute rău de bărbații lor.

| Hitch a răspuns:

Dacă o pocneşti, se cheamă maltratarea femeii. Dacă te pocneşte ea, e autoapărare.
Dacă iei o decizie fără să o întrebi, eşti nesimţit. Dacă ea ia o decizie fără să te consulte, e femeie emancipată.
Dacă-i ceri să facă ceva ce nu-i place, e dominare masculină. Daca te roagă ea, îţi face o favoare.
Dacă apreciezi formele unei femei şi lenjeria sumară, eşti pervers. Dacă nu, esti homo.
Dacă-i oferi flori, urmăreşti ceva. Dacă nu, eşti fraier.
Dacă eşti mîndru de realizările tale, eşti plin de tine. Dacă nu, eşti lipsit de ambiţie.
Dacă o doare capul, e obosită. Dacă te doare pe tine, n-o mai iubeşti.
Dacă vrei să faci dragoste prea des, eşti obsedat. Dacă nu, ai pe altcineva.
De aceea bărbaţii mor mai repede decît femeile.

| Consumptive a răspuns:

N-ai voie sa lovesti o femeie din motive evidente.Nu o bagi in coma, nu o omori, dar cu siguranta ii produci o durere mult mai mare decat ti-ar produce ea tie si lucrul asta nu este privit cu ochi buni.In schimb, daca incearca sa te loveasca ii poti bloca incercarea prinzandu-i usor incheietura(adica sa nu o strangi, ci doar ii spui intr-un fel "stai ca nu merge asa"), iar in momentul ala de obicei tipa se blocheaza, speriindu-se putin(sau incepe sa dea cu ce apuca daca e disperata).
In orice caz, de obicei noi, fetele, preferam sa atacam prin cuvinte(nu injurii!), incercam sa-l facem pe cel din fata noastra sa se simta vinovat pana in maduva oaselor, e mult mai eficient decat o palma.
Acum depinde, sunt fel si fel de oameni.

| DrunkenRat a răspuns:

Se presupune ca femeile sunt inferioare din acel punct de vedere, iar sa provoci ceva inferior tie e lipsit de onoare.

| Tyysonn a răspuns (pentru DrunkenRat):

Unele femei nu sunt chiar atat de inferioare unor barbati rolling on the floor

| DrunkenRat a răspuns:

Nu merge asa. Daca femeia nu reactioneaza(multe cazuri), atunci este total patetic ca Mr. x-ulescu sa-si tina criza. Daca totusi respectiva face ceva, atunci nu mai este 'inferioara din acel punct de vedere', prin urmare autoapararea este absolut logica si normala.

| Deleb a răspuns:

Pei, simplu. Multi barbati sunt arestati ca isi bat sotiile, iar mamele isi invata copii (baieti si fete.) de mici ca nu e bine sa lovesti persoanele de gen feminin. Daca nu respecta ce a zis mama, ajunge ca aia de la Tv, arestati.
Profu' de geografie imi zicea ca daca iti bati sotia in (unde e sultanul ala ), ti se taie capu, iar dac sotia te inseala e batuta cu pietre pana moare. A si daca furi ti se taie mana dreapta.
O zi buna!

| Giulia97Anna a răspuns:

Pentru ca fata loveste finut, iar baiatul loveste ca un dobitoc(nu toti)parerea mea.

| Satanique a răspuns:

Pentru ca daca lovesti o fata o lasi in coma...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca tu ii dai o palma o omori laughing