| EuPeTineTeIubesc a întrebat:

De ce oamenii cand sunt beti spun adevarul? thinking (scuze categoria)

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru ca atunci cade bariera de scrupule si retineri cu care se inconjoara fiecare, in viata cotidiana.
Adevarul o sa-l auzi de la copilul mic sau de la omul beat, nici unul n-o sa te minta. Unul nu stie iar celalalt nu poate.

| ionutzul31 a răspuns:

Atunci capata curajwinking

| tabittha a răspuns:

Pt ca atunci nu mai raspund de ei si adevarul le iese di gura fara sa constientizeze, adica fara sa se mai forteze mintea sa-l ascunda. Cu alte cuvinte, atunci spun ei ceea ce au pe suflet fara sa mai gandeasca consecintele.

| darrio2007 a răspuns:

Alcoolul dezleaga limbile.

| underground05 a răspuns:

Pentru ca atunci nu mai gandesc ce spun,iar daca este ceva pentru care ar avea retineri sa iti zica, sau ceva c nu ar trebui sa stii, atunci nu mai constientizeaza asta.

| bsb a răspuns:

De prosti

| daddu a răspuns:

Nu tot timpul spun adevarul, dar in mare parte da. Mintea ta are 2 parti, Constientul si Inconstientul...cand esti beat "Inconstientul" este "la putere" si atunci spui exact ce iti trece prin cap, Nu spun ca atunci cand esti Constient ar trebui sa minti dar cateodata o mica minciuna poate salva multe chestii de la un scandal urias.In concluzie, oamenii beti sunt mai sinceri pentru ca nu prea gandesti limpede cand esti beat.

| luisanamy a răspuns:

Aceasta optiune nu e valabila in toate cazurile! unii pot sa zice numai adevar, sau sa minta asa perfect, incat nici nu poti sa iti dai seamawinking

| CraiCord a răspuns:

Pentru ca la betie nu oricine ii constient 100%.si dintr-odata ai incredere in oricine si nu are rost sa minti.sunt si exceptii care mint mai mult la betie decat de obicei...

| ktalin2k a răspuns:

Nu e adeverata faza laughing
asa am zis eu acum o saptamana ca nu mai beau(am baut si de ma loat valu)
asta se intampla miercuri
si joi seara beau wisky
deci nu e chiar adevarata faza laughing