| GroparuVesel a întrebat:

Pro sau contra copiat la teste? Argumentati si specificati situatiile care se incadreaza in argumentele voastre.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Contra, am invatat ca realitatea e diferita de scoala. Daca as fi copiat la liceu si facultate nu ar mai fi fost in stare sa fac nimic la locul de munca si sa mai fiu si platit pentru asta

| GroparuVesel explică (pentru suntserios):

Daca vrei sa dai la drept de exemplu, la ce te ajuta chimia? Cu ce e gresit daca in liceu copiezi la o materie care nu te intereseaza si nu o vei folosi la facultate?

| suntserios a răspuns (pentru GroparuVesel):

Trecem peste cunostintele de cultura generala. Ai sa vezi tu ce important e sa stii sa faci lucrurile cum trebuie. Un reflex din asta care te face sa iti bagi picioarele in ceea ce nu ai nevoie pe moment nu ajuta deloc la dezvoltarea ta

| corbulalbrosu a răspuns:

Generatie de copii fara principii morale.Copiatul este sinonim cu furtul, cu insusirea a ceva fara drept, spus mai pe intelesul tuturor este o hotie care se pedepseste.O nota/licenta obtinuta astfel nu are nicio valoare si este principalul motiv a slabei pregatiri a generatiei actuale.Din pacate tot mai numeroase.

| GroparuVesel explică (pentru corbulalbrosu):

Daca vrei sa dai la drept de exemplu, la ce te ajuta chimia? Cu ce e gresit daca in liceu copiezi la o materie care nu te intereseaza si nu o vei folosi la facultate? happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Un obicei prost cu timpul devine obisnuinta de care nu te vei putea dezbara si astfel risti sa devii un infractor

| GroparuVesel explică (pentru corbulalbrosu):

Te uiti prea mult la desene animate.Cum poti sa devii un infractor daca ai copiat la un test la care nu te intereseaza materia si nu o sa iti foloseasca la nimic in viata?

| Hakuouki a răspuns:

Pro, fiecare dintre noi trebuie sa se descurce cum poate.
Contra, este furt, este gresit.

| GCS8 a răspuns:

Depinde de situatie.Am un coleg care daca nu lua nota mare, ramanea corigent.Asa ca l-am ajutat sa copieze.Din 2 motive:
1)Imi este prieten foarte bun.
2)este un baiat destept care invata, pur si simplu nu se pricepe la acea materie(chimie)
Eu sunt pentru copiat... o zi proasta iti poate strica media.Asta e concluzia mea.