| bleakk a întrebat:

Ce greseli face Richard Dawkins in argumentele sale contra religiei si in general impotriva existentei unei Divinitati?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Mie nu imi place ca asociaza ateismul cu stiinta cam des.

15 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu face.

| danut a răspuns:

Saracul, el nici nu stie ca exista, are un calculator sub scaun care primeste mesaje de le un grup de asa zisi oameni de stiinta si care raspund in numele amaratului pentru a nu fi raspunzatori de cele ce le spun. Ce greseala sa faca cand el insusi e o "greseala".

| anonim_4396 a răspuns (pentru danut):

Bun raspuns.

| Inferno a răspuns (pentru danut):

Il confunzi pe Dawkins cu Hawking.
Un raspuns tenebros din partea unui ipocrit, iata singurul lucru de care ai fost in stare.

http://www.sfatulmedicului.ro/......gehrig_344

| danut a răspuns (pentru Inferno):

Asa este, i-am confundat, amandoi sunt niste marionete dirijate de calculatoarele de sub scaun comandate de "inteligentele" atee ale omeniri, amandoi sunt niste portavoce ale ipocriziei si mandriei omenesti. Habar nu au pe ce lume traiesc dar mai grav este pentru cei ce le imbratisaza neputintele.

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Toti o apa si-un pamant.

| OnuOnulică a răspuns:

Greseala ca traieste in lumea lui...

| Metalheadforever666 a răspuns:

Nu face greseli.

| CarlSagan a răspuns:

E subiectiv cateodata, cam asta e greseala lui.In rest, cam are dreptate!

| HerrManelig a răspuns:

Nu face nicio greseala, tot ce afirma Dawkins este confirmat de Stinta care ce sa vezi... NU confirma existenta lui Dumnezeu!

| bleakk explică (pentru HerrManelig):

Nu confirma normal, cum sa confirme STIINTA existenta SUPRANATURALULUI? Esti tampit, serios.Stiinta=suma ordonată (sintetizată) a informaţiilor despre „maşinăria naturii", despre cauzele şi procesele ei naturale.Nu stiam ca la tine SUPRANATURALUL este acelasi lucru cu NATURAL.De supranatural se ocupa religia si PUNCT.

| HerrManelig a răspuns (pentru bleakk):

Nici eu nu credeam ca tu esti atat netampit incat sa nu stii ca religia nu se ocupa cu supranaturalul, ci doar cu sarlatania si excrocheria sub pretextul existentei unui supranatural intr-un Univers in care totul este Natural

| bleakk explică (pentru HerrManelig):

Te rog, taci.Esti pe langa subiect complet oricine ai fi.

| HerrManelig a răspuns (pentru bleakk):

Asta este la tine ARGUMENT?
La problemele de religie te bag in buzunarul de la ceas atat pe tine cat si pe toti popii din Ro incepand cu Patriarhul si terminand cu cine vrei tu.
Asa ca nu-mi explica tu ca religia se ocupa cu supranaturalul cand este clar ca religia crestina nu a purces de la o fiinta supranaturala ci de la un supracriminal insotit de o gasca de sarlatani

| bleakk explică (pentru HerrManelig):

Cand vei fi cel putin peste Gaia, Mada, Gizaz si poate peste panteistul Inferno+inveti sa scrii corect, de abia atunci sa-l cauti pe Patriarhul Daniel.