| Superior a întrebat:

De ce se tot zice ca masturbarea e sanatoasa? Sunt studii medicale care afirma ca lichidul seminal pentru a se recrea foloseste vitamine,calciu si proteine din corp astfel reducand conectrarea si intervenind oasele slabe,starea de ameteala si somnul mai des. De asemenea masturbarea duce si la caderea parului. (bonus : nu degeaba Dumnezeu o vede ca pe ceva rau happy ) Sa nu uit ca poate aduce si probleme psihologice, poate deveni ca un drog si avand mana dreapta vei uita de vaginul sotiei tale.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Povesti de adormit copii si daca nu te masturbezi ai vise umede, e ok o data la 3, 4 zile, cu cat e mai rar cu atat e mai coooooooool

| Superior explică (pentru RAY):

Visele umede sunt rare si apar la pubertate pe la 13-14 ani caci penisul inca se dezvolta.

| mihai69 a răspuns:

Bun... O fac de peste 45 de ani. Am păr mai des ca mulți bărbați, nu mi-e somn, fac și sex de câte ori am ocazia, nu am probleme psihopupu nici amețeli iar oasele încă le am întregi, în ciuda chiar a câtorva accidente moto și la schi.
Cum explici aceste paradoxuri?!?
===
later edit: „... lichidul seminal pentru a se recrea..." - chiar! Oare cum se *recrează* lichidul seminal? Merge la film, la teatru, iese la o bere cu gagica?
PS de fapt, lichidul seminal nu prea conține ce spui tu mai sus; poate sperma, da' nici aia nu are „tone". Mănânci un măr și ai înlocuit tot ce ai pierdut la o ejaculare!

| sofisis a răspuns (pentru mihai69):

Esti de pe alta planeta, clar laughing)

| mihai69 a răspuns (pentru sofisis):

Așa a zis și mama când a văzut că vânăt eram când am ieșit din ea...
rolling on the floor

| doctorandus a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Sperm%C4%83#Compozi.C8.9Bia_spermei_umane

Vrei sa pui la loc substantele pierdute prin ejaculare? Mananca un gram de mar cu un gram de branza si un gram de paine cu un gram de unt, pe urma bea o lingura de apa.

O femeie produce intr-o zi de alaptare in medie (ca aport de calorii) cat produce un barbat in 841 de ejaculari (socotind ca 1 ml lapte matern are 0.7 Cal, iar 3.4 ml sperma au 0.7 Cal).

Pentru a reface energia pierduta in jumatate de ora de masturbare mananca 10 grame de slanina sau 24 grame de zahar.

| alina2k18 a răspuns:

E sanatoasa daca nu e facuta in exces!
O labutza pe zi e ok. 4 nu!

| Superior explică (pentru alina2k18):

Pe zi? Poate pe saptamana dar mai degraba te pastrezi pentru sexul propriu-zis.

| alina2k18 a răspuns (pentru Superior):

Unii oameni au mai multa nevoie ..depinde si de varsta.una e categoria 18-25 si alta 35-60...

| Seba2013 a răspuns:

Pentru ca vor sa alieneze comportamentul uman, ne creeaza conceptia aceea ca dragostea este acea perturbare efemera. Iar noi vom urmari permanent acel extaz crezand ca el este iubirea.
Pasionalitatea asta este foarte rea, pentru ca de aceea ei o numesc stres fara sa isi dea seama si ne spune sa o eliminam cat mai repede. Insa daca catarsis-ul nu este facut asa cum trebuie, ajunge mai mult sa alimenteze aceasta pasiune decat sa o linisteasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Argument."Dumnezo"?!
Mars d-aici...
Si cate vitamine crezi tu ca trebuie? O cantitate destul de mica incat nu afecteaza in niciun fel organismul.
Duuuh.