| ffy a întrebat:

De ce sunt asa obosita? Am o saptamana de cand nu am fost la scoala si dorm incontinuu, nici nu am iesit afara si tot obosita sunt:-(.

Răspuns Câştigător
| nutzu' a răspuns:

Daca nu iti consumi energia pe care o acumulezi... ce crezi ca se intampla cu ea?
Trebuie sa faci sport, sa te odihnesti bine dupa aia etc.(stii tu restul)

5 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Incearca cu niste vitamine si s-ar putea sa te simti mai bine apoi.Si nu e o solutie statul in pat toata ziua cand esti obosit, incearca sa alternezi somnul cu activitati care iti placwinking

| cipy a răspuns:

Somnul e ca un drog ti-o zic dupa propria experienta! Din ce dormi tot vrei sa mai dormi si mai obosit te simti - corpul vrea o doza mai marewinking

Răspuns utilizator avertizat
| eveline a răspuns:

Cred ca poate fi vorba e o raceala ...am patit si eu asta, te ia cu o stare de moleseala asa, te face sa zaci in pat toata ziua si sa dormi.Ar trebui sa iei un paracetamol sinus ca te pune pe picioare imediat.Sau daca nu sa te duci la doctor, iti spun asta din propria experienta, eu am fost racita 3 saptamanai de au vrut sa ma si interneze... Dar daca nu este cauza asta du-te si fa-ti niste analize ca sa fii cu inima impacata ca nu ai nimic. Pup. Sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cu cat dormi mai mult cu atat esti mai obositahappy... cel putin asta am realizat eu cand dormeam cate 24 de oresurprise si tot mai vroiam sa lenevesc macar cateva minute in patsad... iar cand dormeam, de ex, 4-5 ore eram super fresh si plina de viata!
incearca sa dormi mai putin... ocupati timpu cu ceva energic (nu stta in casa la comp /tv sau mai stiu eu cetongue) SUCCES!