| Zarzarica96 a întrebat:

Mereu cand incep scoala, ma culc la 12, 1 si ma trezesc la 7:30 dimineata pentru a merge la scoala. Cand vin de la scoala, sunt obosita mai mereu si ma pun sa dorm pana la 5, 5:30. Cand ma trezesc, ori stau pana la 7 in pat, ori ies afara pana la 8-9 apoi vin si-mi scriu putin stand la calculator. Apoi somn si asa este toata saptamana mea. Nu as mai vrea sa fiu asa, sa dorm mereu. In loc sa dorm, sa fac orice altceva, simt ca-mi perd timpul cand dorm, dar pur si simplu nu pot sunt prea obosita. Ce sa fac? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Eu iti spun sa dormi! Ce sa faci altceva? Daca simti nevoia sa dormi de ce sa nu o faci?

Incearca sa te pui seara mai devreme in pat, poate asa nu mai dormi ziua...

Incearca sa faci un sport, inot daca ai posibilitatea big grin

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Fă în aşa fel să adormi de la 22:30.

| Divy a răspuns:

Ca să schimbi modul de somn trebuie să eviți să folosești tehnologia cu o oră înainte de a dormi și să faci sport.

Încearcă să te așezi în pat la ora 22 sau 22:30.
Și consumă fructe spor.

| Staind a răspuns:

Tragi de tine sa nu mai dormi dupa-amiaza, dupa care o sa-ti vina sa adormi mai devreme.

| Zarzarica96 explică:

Alte păreri? Dau fundă