| Mustachεs a întrebat:

Am si eu o problema, adica... nu o pot numi chiar o problema. Sunt clasa a 7 a. Iar, colegele mele sunt mereu bagate in seama de colegii mei.Mereu "pipaite" laughing))))).Nu chiar toate colegele, majoritatea lor sunt bagate in seama.Mama mea mi-a spus sa nu ma dau in vant dupa baieti de la varsta asta, voi avea mult timp si pentru baieti. Dar, cateodata ma simt asa... data la o parte. Cu colegele acelea ma inteleg foarte bine, si ele au incredere in mine, ele au venit de la alta scoala. Cateodata imi spun ca sunt slaba, la 13 ani am 42 de kg. E normal? Sunt fete in clasa mea, mai slabe decat mine, si sunt mai mari la varsta. Nu vreau sa fiu pipaita sau chestii d-astea, poate doar sa fiu bagata in seama. Si tatal meu mi-a spus daca se intampla sa ma pipaie un baiata sau nu stiu ce, eu sa ii lipesc una peste fata rolling on the floor. Ei, bine, eu imi ascult parintii, si sunt de acord cu ei. Nu este normal ca la varsta asta sa fii pipaita de toti labagii si toti cocalarii. Nu vreau sa mi se spuna cum le spun colegelor mele " Esti buna rau. Esti maxima bunaciune, etc". Chiar mi se par niste tampenii pentru varsta lor. Si am constatat intr-un final, ca trebuie sa merg inainte, sa invat la scoala, sa termin liceul. Iar pe urma o sa vina si baietii. Ceva sfaturi? Orice este binevenit din partea voastra! Multumesc! Dau fundita celui mai bun sfat / idee /parere / opinie.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sfaturi să-ți dăm? Poate vrei să te "lăudăm"?

| Mustachεs explică (pentru anonim_4396):

Pff. De ce sa ma " laudati "? spun doar ce ma seaca. Daca ai venit sa tastezi cu "mistourile" tale, mai bine nu mai tasta. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mustachεs):

Ce te seacă? Realitatea? Normalitatea?
Vrei să arăți cât de bine stăpânești frâiele vieții morale la o vârstă atât de fragedă? Nimănui nu-i pasă.

| Mustachεs explică (pentru anonim_4396):

Bun. Dacă nu le-ar fi păsat, nu ar lăsa opiniile lor.Am înţeles că ţie nu-ţi pasă, ok. Nu-i problema mea! Eu doar mi-am spus "oful", iar tu acum mă iei cu vârsta chatterbox. E mai bine să fii informat mai din timp şi să deschizi mai larg ochii ( recunosc, unii n-o fac! ). Când o să fii mai mare să nu ştii ce faci şi să crezi că-i bine. Lasă acum din timp ( nu spun să ştii chiar totul, o mică parte ). Nu-ţi convine întrebarea mea, caută alta! Mult noroc! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mustachεs):

Vârsta spune totul.
Câți dintre ei ar mai ține minte ce ți-au răspuns ție la întrebare? Nimeni, pentru că principalul obiectiv sunt ei. Au scris ce au scris doar pentru puncte, sau așa, să pară oameni buni care apreciază tot ce-i "bun", deși, nu le pasă nici cât negru sub unghie.
La vârsta ta și eu eram la fel ca tine, cu vise, cuminte, blablabla, după cățiva ani s-a schimbat tot, indiferent cât nu aș fi vrut să se schimbe, indiferent că aș fi dat de ochi buni în lume. Timpul le schimbă pe toate și pe toți, să vorbești înainte că ești așa și așa, e o prostie, așteaptă vreo 20 de ani și pe urmă poți să scrii și pe asfalt cum ești tu și ce nu-ți place la vecinu.
Dacă tot ești în căutare de atenție cu al tău "of" ar trebui să fii mulțumită că te bag în seamă.
Salut.

| CartofiorDulce a răspuns:

Majoritatea baietilor abordeaza o fata care se lasa mai usor deoarece le este frica sa fe respinsi de cele decente.

| Rahzy a răspuns:

Nu esti deloc slaba, esti numai binewinking si din cate am inteles tu ai vrea mai mult sa fii amica cu ei....deci fa-te placuta, vorbeste, glumeste cu ei happy

| SugarChocolate a răspuns:

Pai nu trebuie sa stai retrasa pentru ca nu ai forme sau nu te plac baietii.Si eu am 13 ani dar sunt intr-a opta, si am si eu acelasi fel de fete in clasa.Crede-ma.Uneori este mai bine sa nu fii bagata in seama decat sa fii bataia de joc al tuturor cocalarilor si baietilor care nu te merita happy.

| Mustachεs explică:

Baiat*. Ma scuzati pentru greseli. puppy dog eyes

| MirelaMP a răspuns:

Eu zic sa-ti veti de invatatura, pentru ca acel baiat care ii va placea de tine nu te va incepea sa te pipaie sau sa-ti spuna cuvinte amoroase. El iti va aduce o floare, o ciocolata, te va ajuta, iti va da sfaturi cind vei avea o problema, te va asculta cind vei suferi ...va fi pur si simplu al tau.
Nu trebuie sa fii ca toate colegele tale. Fii unica! Fii tu! Bafta!