| lorenmorgan a întrebat:

De ce trebuie sa-ti pierzi virginitatea in noaptea nuntii dar nu mai devreme?

19 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fara sa doresc a te supara, dar un raspuns complet si corect la aceasta intrebare nu-l poti primi dacat de la tatal si mama ta. Incearca si intreba-i pe rand, primul fiind tatal tau.

| h3r a răspuns:

Pentru că așa era pe vremuri, femeia trebuia să-i aparțină unui singur bărbat, respectiv soțul, cel cu care va rămâne pentru totdeauna.
Tocmai de aceea, cele care nu respectau „tradiția" trăiau pe atunci în desfrâu, destrăbălare și erau judecate aspru.
Și... virginitatea sau a fi fecioară. Fecioara Maria a fost sfântă, de aici vine și „fată mare/fecioară". Fecioară sau virgină, înseamnă că e pură, curată, de aceea rochia de mireasă este albă, și nu altă culoare.

Dar asta era pe vremuri, dă o tură la „Dragoste și Sex" și o să vezi că „era".

| greyhound a răspuns:

Cine mai crede in ideea asta e nebuna.
Nici ca tinerii astia la 13 ani dar nici ca maicutele.

| HueyFreeman a răspuns:

O imbecilitate cat se poate de mare. Ce-i trist este ca sexul inca este tabu, iar virginitatea ar avea vreun fel de valoare.

| drhotzu a răspuns:

Pentru ca unii sunt ingusti la minte... si au o gandire medievala! avand in vedere ca sexul este o componenta importanta intr-o relatie, este important sa stii daca te potrivesti cu acea persoana, pentru ca in viitor sa reduci riscul de a fi inselat, sau de a insela... o persoana satisfacuta pe plan emotional si sexual acasa nu va cauta nimic in alta parte!

| gingergirl1 a răspuns:

Poi este o porunca, adica na in ziua de azi e ceva chiar neobisnuit sa mai fi virgina pana la casatorie! laughing @-@
P.S Diabla are dreptate! happy

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

In timpul cununiei.

| TizZu15 a răspuns:

Nu neaparat, doar daca vrei sa-l faci mandru pe mirehappy, ca are o mireasa cuminte.

| BSwwatch a răspuns:

Da nu trebuie, scapi de virginitate cand simti tu ca devine povara, ritualul acesta....pastrarea viginitatii pina in noaptea nuntii a apus de mult timp, nimeni nu mai da nici o importanta, ba din contra nu este ceva de apreciat, pare ceva deplasat si lipsit de logica si totodata pune in primejdie casnicia din acea noapte, viata sexuala conteaza foarte mult in viata de cuplu!

| MissmysteriousS a răspuns:

Hei! Din cate stiu eu pentru ca este din cauza credintei, adica. Alb=pur=inocenta; de asta este si simbolica rochia alba in ziua nuntii, deci sexul facut cu o persoana care inca nu este legata una fata de cealalta in Biserica este considerat un pacat.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

E o clauza in biblie care spune ca poti sa faci sex anal si esti ok in noaptea nuntii, n-ai cum sa dai gresi cu asta

| Somebodyღ a răspuns:

Pentru ca e ceva sfant si odata pierduta nu o vei mai recapata niciodata, sunt atatea riscuri si probleme la mijloc dincolo de placerea de moment, gandeste-te la asta, ca femeie in primul rand happy

| SarcasmBoy a răspuns:

Nu e o regula.

| BebelusMIKiY2 a răspuns:

Da stiu asa se zice ca e bine bla bla bla e o porcarie!

| Anonimul674 a răspuns:

Depinde de perspectiva.
In perspectiva populara, daca ai pierde-o mai devreme ai fi curva satului.
In perspectiva moderna e recomandat sa ti-o pierzi mai devreme ca sa stii cu ce ai de-a face.

| Achtor a răspuns:

Acum nu mai conteaza atat de mult daca te mariti virgina, dar se spune ca asa esti sau te daruiesti celui pe care l-ai ales sa fiti ''impreuna toata viata'' ceva de genu insa acum virginitatea consta, pentru multi, doar intr-o bucata de himen si nu adevaratul sens

| RosyInferno a răspuns:

Nu trebuielaughing chestia asta cu pierderea virginitatii in noaptea nuntii este un fel de traditie, care tine de religie mai mult. Ceva cu pacatuinta si blabla.

| sellieania a răspuns:

Vreai ca toata viata sotul tau sa te creada o panorama care te-ai curvait cu toti baietii la fiecare colt de casa?