| anonim_4396 a întrebat:

De ce un baiat de 16 ani nu ar recunoaste ca ii place de tine? alt motiv in afara de rusine, pentru ca nu ii este rusine.Credeam ca ii si rusine cu mine sa mearga pe strada, sa ne vada cineva, dar nu este asa.Nu este deranjat. El zice ca suntem buni prieteni, i-am zis ca imi place de el, dar mi-a zis ca sentimentele nu sunt reciproce. Dupa ce i-am zis se poarta mai frumos cu mine, este mai grijuliu, nu ii place cand vorbesc de alti baieti, la un coleg de al lui ii place de mine si tot vine si ma pupa pe obraz si el rade cand vede chestia asta si dupa aia ma tot intreaba daca imi place cand ma pupa sau "ce-ti mai place shaorma"), ii place sa ma faca sa rad etc.Nu stiu o parere ceva

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Tipul ăsta a fost sincer cu tine când ţi-a spus că nu te place! Stai, stai, nu fi dezamăgită acum. Te preferă doar ca pe o foarte bună prietenă, şi asta e grozav, să ştii.
E foarte plăcut să ai un prieten care, deşi nu are sentimente pentru tine, te tratează cu atâta devotament şi apreciază faptul că tu ţii la el. O amiciţie dintre un băiat şi o fată are numai beneficii.

2 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Pai inseamna ca lui chiar nu ii place de tine!
Normal ca e mai grijuliu si ca isi schimba comportamentul dupa ce ii marturisesti anumite lucruri! Insa acum nu cred ca e nimic...

| punish3r a răspuns:

De acord cu TitiDrLove.