| anonim_4396 a întrebat:

De ce un barbat si o femeie nu pot sa se masturbeze impreuna, in acelasi timp? De ce e un subiect sensibil?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Pentru ca le este rusine unul de altul.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O pot face daca vor, dar mai bine e cand fac sex.

| ιυвιтα a răspuns:

Nu e un subiect sensibil, cum spui tu.
Când 2 oameni, ajung sa fie intimi, să elimine clișeele, complexele...fac și asta.
Evident e ceva ce nu poți face cu un tip cunoscut la club.e nevoie de incredere reciprocă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine a zis asta? e chiar o modalitate interesanta de preludiu

| mihai69 a răspuns:

Cine spune că nu pot?!? Și de ce zici că e un subiect sensibil? O fi fost, pe vremea bunicii!

| MskDesign a răspuns:

Nu cred ca e un subiect sensibil ci mai degraba o anumita experienta in viata sexuala.

| fadnox a răspuns:

A, da?

| Quassaar a răspuns:

Si cum ai ajuns tu la concluzia asta? Trebuie să-mi răspunzi la întrebare daca vrei explicații. happy

| TheSecondSoul a răspuns (pentru Quassaar):

Din experienta proprie.

| Quassaar a răspuns (pentru TheSecondSoul):

Atunci consider ca nu ți-ai găsit partenerul sau partenera care sa tina cont de dorințele sau placerile tale. Comunicarea sincera poate sa te ajute. Daca tu vrei acest lucru (care mi se pare normal si firesc) trebuie sa-ti încurajezi partenerul in aceasta direcție. Începutul este un pic mai anevoios apoi totul vi se va părea normal si extrem de plăcut. Succes!

| mrterror a răspuns:

Cine spune ca nu pot? Depinde cat de pudici sunt, cat de bine se cunosc...dar de ce nu ar putea?!