| FanMedical a întrebat:

De ce unor băieți/bărbați le place să întrețină relații sexuale extraconjugale?
Adică ce câştigi/ce avantaje ai dacă faci acest lucru.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa ai relatii conjugale, inseamna ca esti deja casatorit.
Avantaje nu sunt, ca sex poti sa ai acasa si cu sotia, doar pareri de moment ca vaca vecinului este mai grasa si mai frumoasa si te atrage ceea ce nu-i al tau.
Dezavantajele sunt mai degraba cele mai multe: risti sa-ti distrugi casnicia daca se afla, risti sa iei o boala venerica si sa te imbolnavesti, chiar sa o contaminezi si pe sotie, certuri in familie, despartiri...suferinta, copii ramasi pe drumuri samd.

| FanMedical explică (pentru Violleta2022):

Dar,de ce unii barbati le permit partenerelor sa intretina relatii sexuale extraconjugale?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand masculul face sex dupa ejaculare el se simte obosit daca vine alta partenera el isi va reveni instant,s-a facut exprimente pe barbati,sobolani,cocosi,maimute,aceasta gena spulbera mitul ca omul e monogam, in genetica umana nu sa gasit vreo urma de monogamie, de fapt tindem spre monogamie sociala nu sexuala asta e adevarul, pentru barbat sexul e o doar o nevoie, o descarcare sexuala, de milioane de ani barbatul facea sex cu multe femei, mitul monogamiei se doveste a fi un lucru ireal atat, iubirea repet e o nevoie dar cu timpul iubirea trece, de fapt 50% din divorturi sunt facute in primi 5 ani, femeile se simt plictisite dupa nunta iar barbati regreta si ei, apoi se compromit si asa se ajnge la asa ceva, trebuie sa acceptam natura umana, NU SUNTEM MONOGAMI NICIODATA NU VOM FI

| FanMedical explică (pentru RAY):

Apropo,ziceai ca 50% din divorturi sunt facute in primii 5 ani, dar dupa acesti 5 ani, de exemplu dupa 10 ani, mai raman active multe casatorii?

| RAY a răspuns (pentru FanMedical):

Raman active ca se compromit parteneri de dragul copiilor lor

| corbulalbrosu a răspuns:

Procedand astfel dobandesti experienta si iti faci cunostinte noi care te vor ajuta in momentele grele ale vietii, oferindu-ti sprijin "moral", sufletesc, psihic si nu numai.big grin

| FanMedical explică (pentru corbulalbrosu):

De asemenea, fata cu care tu faci sex extraconjugal poate avea anumite calități pe care partenera ta curentă nu le are.
De exemplu, sâni uriaşi sau fund bombat.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Esti in urma cu informatiile sau nu ai deloc, ce spui tu este credinta populara depasita. La relatii extraconjugale scorul este egal, nu conduc barbatii in clasament de nici un fel.

| WaterDrop a răspuns:

Esti cautat de jurnalisti.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru WaterDrop):

Si de spitalu l 9 e cautatlaughing

| FanMedical explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ce este spitalul l 9?
Apropo happy

| darrio2007 a răspuns (pentru FanMedical):

Spital de psihiatrie.

| ExprimareLibera a răspuns:

Diversitate; oamenii nu sunt monogami

| FanMedical explică (pentru ExprimareLibera):

De asemenea, fata cu care tu faci sex extraconjugal poate avea anumite calități pe care partenera ta curentă nu le are.
De exemplu, sâni uriaşi sau fund bombat.