| unaboona a întrebat:

De ce zice un barbat unei femei ca o sa te sun sau daca vrea sal insotzeasca nu stiu unde daca in realitate in subconstientul lui nu vrea asta si no sa faca asta? chiar is ff curioasa

13 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Realizezi că nu se-nţelege mare lucru din ce spui, nu?
Reformulează mai corect în limba română ca să pricepem clar ce vrei să întrebi.
Din ce-ai scris se poate înţelege fie că un bărbat cheamă o femeie la o întâlnire deşi nu vrea asta (şi tu întrebi de ce) fie că-i promite s-o cheme şi uită să mai facă asta (şi tu întrebi de ce).
N-o lua personal dar pur şi simplu formularea ta este neclară, ambiguă şi eronată din punct de vedere gramatical.

| Leocerba a răspuns:

Tine de paradigma in care traim sau are testosteronul la limita de jos sau ii place sabotajul dar, cel mai sigur, nu mai are credit la telefon.

| thealchemist a răspuns:

Pentru ca in general barbatii ar zice orice atit timp cit au speranta ca vor ajunge in patul femeii respective.

| Ecou a răspuns:

Pai un barbat zice asta, dar doi zic altceva si fac cu totul altceva!

| unaboona explică:

Kongeriget...sa zicem ca barbatu si femeia sau intalnit deja de 2 ori si ii zice ei asta cand el e pe cale sa plece ca o so sune ca sa vada ce ma face asa dar de fapt suna doar cand vrea intalnirea deci nu se tine de cuvant ca o so sune...da fata nu aduce in discutie nimic ca daca o sa o sune sau ceva nu pretinde nimic numa el se apuca sa spuna asta ca o sa sune

| unaboona explică:

@Konstrand vai draga mare deshtept esti bravo...pentru ca n-am despartzit unde trebuie cuvintele asta nu inseamna ca trebuie sa ma jignesti sa ma faci inculta...si app esti si un misogin si un porc

| unaboona explică:

@GCS duteh la gara... vrei cumva sa facem concurs care scrie mai corect gramatical?

| waXonwaXoff a răspuns:

@unaboona
Kronstadt e un tembel in general dar aici are dreptate.Esti o inculta care nu stie sa scrie...

| waXonwaXoff a răspuns:

@unaboona nu, vreau sa te stimulez sa scrii corect si sa se inteleaga.

"du-te" corect se scrie du-te.

| king4aday a răspuns:

Eu, desi inca sunt doar baiat laughing, atunci spun asta unei fete, cand vreau s-o refuz politicos. Stiu ca nu e corect, dar nu pot sa spun ca "lasa-ma in pace, ca n-am chef de tine"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca isi da seama ca tipa este o inculta si are o educatie precara. Mai ales cele care au o gramatica de tot rasul, asa cum esti tu! Te-as parli, dar vei ramane doar cu aroma soriciului ars!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, cum sa sun o tipa care abia stie sa scrie, asa ca tine? Poate ca esti buna pentru descarcat tensiunea hormonala, dar ca iubita ce te ceri... ai cam multe asteptari big grin

| RappaDanny a răspuns:

Pt ca nu ii place aceea prs.