| edelweiss95 a întrebat:

De ceva vreme, sunt intr-o relatie cu o fata si ne iubim foarte mult. Pentru cei care vor sa ma critice, da stiu, sunt lesbiana si o sa ajung in iad, deci scutiti-ma. Desi inca de la inceput am stabilit ca vom tine totul absolut secret fata de toata lumea, ea i-a spus mamei ei despre noi, bazandu-se pe faptul ca e o femeie deschisa la minte si va intelege. Am intrebat-o de ce i-a spus si zice ca asa a simtit, ca ea a vorbit deschis intotdeauna cu mama ei si nu se simtea bine ascunzandu-i asta. Iubita mea si sora ei mai mica, sunt foarte apropiate de mama lor, tatal lor fiind plecat la munca in strainatate. Eu nu am dat ochii cu mama ei de cand i-a spus, dar iubita mea zice ca reactia a fost gen "nu prea e bine ce faceti, dar daca voi va doriti asta si va iubiti, eu nu o sa ma opun si o sa va pastrez secretul". Problema este ca acum nu mai am curaj sa ma duc pe la ea pentru ca mi-e foarte rusine, iar mama ei i-a spus ca vrea sa aiba o discutie cu amandoua. Iubita mea zice ca sa nu-mi fac griji, ca ea crede ca vrea doar sa se asigure ca suntem precaute si stim ce facem, dar eu tot nu pot sa trec peste rusine. Ce ma fac? Sa ma duc? Ce vrea oare sa ne spuna? Cum sa ma port eu fata de femeia aia care de altfel, a fost intotdeauna foarte draguta cu mine? Cum ati proceda in locul meu?

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti fie rusine. Apreciaza ca va sustine si vrea sa va ajute sa infruntati la un moment dat lumea.
Du-te, fii calma vorbeste cu ele despre ce vrei si ce simti.Fi increzatoare, va fi bine!

8 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Cine o sa te critice e un om de la tara, cu o gandire proasta.Fiecare avem o viata, fiecare facem ce vrem, nu? Daca voi va simtiti bine asa care ar fi problema altora? Eu zic sa te duci fara rusine la ea acasa.O sa va zica, ca nu e bine etc dar daca e deschisa la minte si vorbiti cu ea cu siguranta o sa va inteleaga! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am intrat aici din amuzament "da stiu, sunt lesbiana si o sa ajung in iad, deci scutiti-ma. ". sunt ateu dar nu m-am putut abtine sa nu rad, oricum nu ai face rau sa te duci sa vezi ce va va spune, daca era ceva rau cu siguranta nu ar mai fi lasat-o sa te vada deci. cu siguranta e curioasa cu cine se incurca fisa si o sa vrea sa va spuna sa fiti atenti pe afara cum va comportati. Lume inca nu agreeaza lezbi sau gay deci...nici eu nu sunt pro dar la femei sa zic ca nu ar fi ceva urat sa le vad pe strada in brate sau sarutandu-se undeva dar sa vad gay cred ca as vomita..cum sa zic e mai agreabil la femei ca la barbati. ai grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate lesbi si gay aduc apocalipsa dar cand oamenii se calca in picioare si chiar mor ca sa atinga niste corpuri de pe vremea lu pasvante chioru e ceva frumos--mor cand vad pe oameni ca tine cu dumnezeu in gura, mai incercati si pe alti sa prostiti

| d3javw a răspuns:

So, fiecare cu viata lui face ce vrea cu ea mai bine sau mai rau, Du-te si vorbeste cu mama ei si stabiliti unele lucruri, ce varsta ai?

| piticelm a răspuns:

Mai eu nu judec, dar sunt foarte sincera, mancam si cand am citit mi s-a facut scarba.In fine trecand peste asta,daca tu iti doresti neaparat o relatie cu o fata, ceea ce este straniu pentru ca de la un baiat ai beneficii (te protejeaza, iti aduce cadouri, flooori straight face) este alegerea ta ce faci.Dar totusi, te-ai gandit la vreun baiat? adica...esti doar lasby sau bisexuala? ..hmm...Iar daca iti este rusine..nu inteleg de ce mai faci asta, dar este alegerea ta si cam atathappy

| Constantin112 a răspuns:

De ce sa iti fie rusine?
Gandeste-te putin daca era sa fie ceva mai rau nu ii zicea direct iubitei tale? sa va opriti sau ceva?
dar daca ai zis ca mama ei a zis ca e oarecum ok si daca chiar va iubiti si puteti sa ramaneti impreuna gandeste-te ca poate doar vrea sa discute cu voi ceva anume eu stiu...ca intre fete sa zic asa.
Deci nu ai de ce sa iti fie rusine pentru ca esti impreuna cu fica ei.
( Sincer sa iti zic la cat de nesimtiti sunt baietii/barbatii in ziua de astazi cred ca daca eram fata mai bine ma combinam cu o fata decat sa sufar pentru unu care nu stie sa pretuiasca si sa iubeasca asa cum o fac fetele )
De la mine ai tot respectul ca baiat.

| LookAtMeNow a răspuns:

Doar Dumnezeu are dreptul sa te judece.
Mie nu mi se pare ceva atat de "wow" cand aud situatii de genul, pentru ca se intalnesc destul de des si...ar trebui sa se mai emancipeze restul, nu?
Nu as putea sa ma pun in locul tau, dar daca iubita ta este sigura(doar e mama ei) ca nu o sa fie nimic rau, ar trebui sa faci asta.In plus, gandeste-te ca daca nu te duci, poate sa fie cam urat...si poate femeia chiar e binevoitoare.Nu ai de unde sa stii.Eu zic sa incerci, daca nu merge, macar stii ca ai facut tot ce ai putut sa-i demonstrezi ca esti demna sa fii iubita fiicei ei.Pana la urma tot o sa se afle, nu? Adica eu asta va doresc, daca va iubiti!
Multa bafta!

| MyaAura a răspuns:

Daca as fi in locul tau m-as duce la aceea femeie si as asculta ce spune. Crede-ma... ar putea sa te ajute mult mai mult decat crezi.