| ALEXICAmarketing a întrebat:

De la 40 de ani care sunt problemele sexuale care apar la femei? Exista așa ceva?

8 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

La femei nu apar probleme sexuale, din câte știu și cele la menopauza au viata sexuala normala

| Goete a răspuns:

Imbatraneste partenerul si nu functioneaza la fel ca inaintewinking

| ALEXICAmarketing explică (pentru Goete):

Adică? nu inteleg aluzia.

| Goete a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Aluzie am facut eu, tu ai intrebat ceva Direct

| haileewatson a răspuns:

Uscaciunea vaginala si actul sexual dureros sunt frecvente la femeile intre 40 si 55 de ani. Noile cercetări sugerează că dorința femeilor pot scădea semnificativ după vârsta de 40 de ani - cu câțiva ani înainte de a ajunge la menopauză.

| ALEXICAmarketing explică (pentru haileewatson):

Nasol.

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru haileewatson):

Din punctul meu de vedere te înșeli. Nu am stat sa citesc statistici dar am avut câteva partenere trecute de 40 de ani. Activitatea sexuală era, ei cum sa spun big grin destul de activa happy. Doar una dintre acestea era ceva mai introvertita, rușinoasă, dar nici atunci nu se întâmpla rar. Vorbesc din experiența, poate alte femei or avea probleme de genul.

| ciuperca008 a răspuns:

Te paste menopauza. Baga mare cat mai poti.