| 00melina00 a întrebat:

De la cati ani ar trebui sa aiba o fata iubit?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După 18-20 de ani că vorbim de iubit, nu amic!
Pa, pa.

| harciog a răspuns:

De cind incepe sa o pape jos.

| ionutzul31 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui in momentul in care se simte pregatita pentru o relatie,dar totodata si partenerul sa aiba un scop nobil pentru respectiva fata(nu cum fac aproape toti baietii din zilele de astazi).

Oau, ce aiurea a sunatlaughing
Cred ca inspiratia a venit de la un film vazut acum jumate de ora laughing. Oricum, bafta!happy

| Allexandraaa a răspuns:

Depinde si ce vrea iubitul de la ea. Pentru o amicitie cu un baiat [ adica doar saruturi, mangaieri, alinturi, etc.] se poate de la 14 15 ani. Insa o relatie care include si viata sexuala as zice 17 18 ani. :d

| cal3star a răspuns:

In mod normal se spune "de la 18 ani in sus"
Din punctul meu de vedere statisticile arata cam asa
- 14-15 te pupi si stai prin parc
- 16 ani... preludiu chestii
- 16-17 ani poti sa faci ce vrei cu iubitu

| Roxanaღ a răspuns:

De la cati ani isi gaseste adevarata dragoste. Aproximativ 12-13 ani cand intelegi ce e dragostea. Acum depinde de persoane cat de mature sunt.

| ViViAnALaNa a răspuns:

Pai cum a spus Roxana de la ce varsta isi gaseste adevarata dragoste. Insa ai grija! La 12-13 ani esti mica si nu stii ce sa alegi sa iti fie mai bine. S-ar putea sa faci o greseala. In mod normal ar trebui de la 15-16 ani in sus. Daca s-a intamplat sa iubesti mai mult ca orice un baiat la o varsta mai mica nu conteaza! Important e sa fi tu fericita. Dar la o anumita varsta chiar si 12-13 s-ar putea sa nu stii ce e cu adevarat iubirea. Daca esti de varsta de 12-13 ani si sti ce e iubirea atunci asta e varsta ta. Daca esti mai mare si sti numai atunci ce e iubirea fa urmatorul pas! Sper ca te-am ajutat.

| angelfromabove a răspuns:

Asta depinde cand stie ce inseamna sa fii indragostit/a dar multe fete de la 14-17 experienta sentimente sexuale dar asta nu inseamna a incepe viata sexuala adica eu am 15 ani si am iubit dar inca nu am intrat in nimic sexual ca nu suntem pregatiti el are 16 ani daca vrei mai multe detalii numele meu aicia e silviuteiubesc sper ca te-am ajutat cumva bafta!

| TheDaughter a răspuns:

Nu exista o varsta specificata...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista o virsta prestabilita. Poti avea un iubit, oricind, asta nu inseamna ca trebuie sa incepi si viata sexuala.Mult noroc.

| Meryam a răspuns:

Nu cred a ar fi o anumita varsta, dar ar fi indicat macar de la 14-15 ani pentru a se numi relație. O relație consta in sentimente de dragoste, sărituri, mângâiere, relație sexuală de pe la 16-17 ani in sus etc.