| Biscotte a întrebat:

La ce varsta e bine sa iti incepi viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Raluca_1748 a răspuns:

Viata sexuala ti-o incepi in momentul in care te simti pregatita pentru asa ceva. Aceasta dorinte vine de la sine, nu este ceva iminent si nici programat.
Pentru aceasta ai nevoie de baiatul potrivit si momentul oportun.
Ideal ar fi ca tinerii sa-si inceapa viata sexuala dupa ce organismul s-a dezvoltat intrutotul (in jurul varstei de 18-19 ani), pentru a prevenii unele chestii de natura sexuala nedorite.
Raluca.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Normal pe la 18 ani dar cel mai recomendabil e dupa ce te mariti

| Narfundo a răspuns:

Paia. tinand cont ca baieteii termina de supt la un an iar fetele nu termina niciodata, deci pentru fete nu exista varstatongue>...

| Rukhsandra a răspuns:

Cum am mai zis ...nu exista varsta standard o faci cand esti pregatit/a happy

| Emma a răspuns:

Cand te simti pregatita.Parerea mea e ca ar fi bine sa asthappy
Eu vr sa fiu majora mai intaihappy. acum fiecare cum vrea. pup:*

| Dan a răspuns:

La 21 ani este mai bine, atunci esti mai copt la minte.Noroc!

| claudia_7744 a răspuns:

Nu cred ca exista o varsta anume la care trebuie sa-ti incepi viata sexuala. unele persoane se simt pregatite mai devreme altele mai tarziu! eu am 17 ani ink n-am facut pasul asta n-am fost prea sigura cand am avut ocazia si oarecum imi pare raw pentru ca imi doream asta dar intr-un fel e mai bine asa.nu stiu unele pers spun ca mai bine e dp 18 ani.eu cred ca cel mai bine e s-o faci atunci cand simti ca esti iubita si ca iubesti maximtongue! oricum eu cred ca dp 16 ani nu e nicio problema daca iti incepi viata sexuala.thinking

| lavynika a răspuns:

Cand esti pregatit fizic si mental si cand esti 100% ca ai gasit persoana potrivita.De regula, dupa 17 ani.

| SnicK a răspuns:

Cand esti casatoritaaaaaaaaaaaaaaaaa!

| Shinen a răspuns:

Cand esti tu pregatita. Dupa parerea mea, pe la 18-19 ani.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| cornel a răspuns:

18-19 cel mai bine

| SarcasticEnchanter a răspuns:

Cica varsta minima legala este de 15 ani. (http://www.scritube.com/......01621.php)
Deci daca vrei sa nu ai probleme cu autoritatile, e bine sa nu incepi mai devreme.
Peste 15 ani - totul depinde de vointa si posibilitatile fiecaruia.

| Didy_4281 a răspuns:

Trebuie sa tio incepi cand esti pregatita. nu te programa, tu decizi cand nu pot sa iti dau eu o varsta

| ღSคภ๔яค a răspuns:

Pe la 18 in sus. asa e cel mai binebig grin

| andreea_6295 a răspuns:

In jur de 16 ani. eu nu am de gand sa`mi incep viata sexuala mai devreme sub nicio forma :-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca cel mai indikt e la 18 ani- lily.

| Nastyusa a răspuns:

Eu cred ca viata personala o incepii in acel moment cind simiti ca esti pregatit, fiecare simte in felul sa si de acea fiecare o atunci cind e gata sa poarte asa o responsabilitate, nu exista virsta precisa fiecare gindeste diferit si dea ceia ficare iti da raspunsuri diferite deci uneori e mai bibine sa te bazezi pe tine insuti si nu pe altii.Asta e parerea mea

| Georgiana73 a răspuns:

Cand simti ca esti pregatit/a si doar daca este din dorinta ta, nu a partenerului (sau alte motive). Cine nu intelege asta inseamna ca nu te iubeste, nu te respecta, nu te merita si nu merita osteneala din partea ta. Din punct de vedere fizic la 17-18 ani.