| BAliinuShaa a întrebat:

De la un timp de vreme imi este teama`straight face Nu este primul meu sarut si nici nu este o persoana straina este un prieten foarte bun.Intr`o zi ne-am atins buzele doar atat. el a vrut sa ne sarutam insa am o frica. imi este frica sa gresesc ceva.Imi este frica deoarece cred ca nu o sa iasa bine. Ce as putea sa fac ca sa nu mai am aceasta teama imi doresc foarte mult sa ii arat ca stiu si ca vreau sa-l sarut pentru ca il plac foarte multsigh Va rog niste sfaturi. Dau fundita mare mare >big grin

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Inveti din mers. Nu uita ca teoria ii teorie si practica ii practica, deci nu avem noi cum sa iti explicam cum sa faci asta. Poate daca vezi cum se face prinzi mai multe decat din sfaturi babesti. :D
http://www.youtube.com/watch?v=eVsQtWhDQx4

| fabiola a răspuns:

Intai comunica cu el, rezolva buba aceea de unde ia nastere frica ta!

| Zady a răspuns:

Exact. incercarea moarte n-are. ce ai putae pierde? sa nu ii placa cum saruti? daca te place cu adevarat va fi sincer cu tine si te va invata el. daca nu atunci nu merita deci... tu sti. dar curaj in general de asta ai nevoie

| Dan a răspuns:

Sa scapi de frica asta care este tot timpul dupa tine laughing Noroc! happy

| ºPishcotº a răspuns:

Nu te stresa este cel mai important lucru! Fa ce-ti spune spune inima.si nu te gandi.vai n-o sa-mi iasa. da' o sa-i placa? dupa, ce fac?! Tu fii naturalabig grin! Eu am fost un dezastru la primul' sarutlaughing)rolling on the floor Tot asa imi era teama. da' dupa nu o sa mai ai problem din astea! Te pup si cand o sa reusesti sa ne spui si noua!happy:*

| alexutu001 a răspuns:

Buna, pai incearca sa nu te mai stresezi asa ca nu o sa iasa bine, oricine stie sa sarute si daca ai mai sarutat nu ai de ce sa-ti faci griji, fi tu insuti si lucrurile vor merge de la sine.bafta:p

| Mady_1319 a răspuns:

In aceiasi situatie am fost si eu, pana am incercat si am reusit din prima sa sarut bine, nu aveam mai mult de 12 ani, eeeh... Ce vremuri frumoase ">...hee hee Deci, incercarea moarte n-are!winking