| madalina_1685 a întrebat:

Bunakiss, am si eu nevoie de sfaturi de la voihappy, am 18 ani si abia acum am primul prieten, problema este ca saptamana viitoare ma voi intalni cu prietenul meu, si cum este si primul, este clar ca nu am avut primul sarut si de aceea imi este teama si putina rusine de primul sarutbig grin, nu stiu cum sa fac cum sa procedez, oricum i-am spus si lui ca nu stiu si mi-a spus ca nu este nimic pentru ca ma va ajuta el dar tot imi este teamasad, nu stiu ce trebuie sa fac ca sa nu imi mai fie asa de teama pentru primul sarut, si vreau ca totul sa iasa foarte bine si sa fie si el multumit, am nevoie de sfaturi de la voi, cum as putea depasi acest moment si ce trebuie sa fac?love struck

4 răspunsuri:
| petruclaudiu78 a răspuns:

Tocmai asta-i, ca nu trebuie sa faci nimic.
Nu trebuie in niciun caz sa te apuci sa cauti tehnici de sarut, cum am vazut ca fac altii pe aici. Lasa lucrurile sa se petreaca de la sine. Desi, avand in vedere ca deja ai vorbit cu prietenul tau despre asta, sarutul la urmatoarea intalnire pare ceva programat si obligatoriu. Si daca o sa fie ceva mai stangaci, ce? Crezi ca asta e cel mai important intr-o relatie?

| giulia2207 a răspuns:

Lasa`te purtata de val. Eu asa am facuthappy

| Silly2peu a răspuns:

Pai in primul rand nu trebuie sa iti mai fie rusine:*apoi cand el se apropie sa te sarute,tu nu trebuie sa faci nimic, totul vine de la sine, ITI GARANTEZ asta.Asa am facut si eu.

| madalina_1685 explică:

Binenteles ca asta nu este asa de important, mai sunt si alte lucruri mult mai interesante intr-o relatiehappy, va multumesc mult pentru sfaturi si am sa las sa vina totul de la sinelove struck