| Emiily a întrebat:

De unde iti dai seama ca un baiat te place? si cum pai sa il recuceresti? dar daca are o iubita cum poti sa il recuceresti? daca se poate sa raspunda cei cu experienta. vreau raspunsuri la toate trei intrebarile daca nu nu primiti funda

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Nu e asa greu sa iti dai seama ca un baiat te place, pentru ca suntem destul de transparenti. Daca se simte atras de tine, va cauta sa iti fie mareu in preajma, iti va cauta privirea, iti va zambi, va folosi orice pretext ca sa intre in conversatie cu tine si de cele mai multe ori se va face de ras, pentru ca atunci cand suntem indragostiti, emotia ne face sa spunem numai tampenii si in loc sa impresionam, obtinem exact efectul opus. happy
In alta ordine de idei, daca incerci sa recuceresti un fost iubit care acum are o alta relatie, trebuie sa fii foarte atenta si sa pui in balanta toti factorii, ca sa eviti o eventuala dezamagire. Depinde de conditiile in care v-ati despartit, de timpul care a trecut de atunci, daca te-a iubit sau nu. Cel mai important pentru tine insa, este sa afli ce simte pentru actuala iubita. Trebuie sa fii foarte realista si sa iti dai seama daca arata mai bine decat tine (stiu ca suna rau) si sa le studiezi comportamentul daca ai ocazia sa-i vezi impreuna. Aici intervine flerul tau si daca simti ca o iubeste, eu zic ca e mai bine pentru tine si pentru orgoliul tau sa il uiti si sa mergi mai departe, ca sa eviti umilinta unui eventual refuz.

3 răspunsuri:
| dreamgirl16 a răspuns:

Pay trebuie sa simti asta! Ca te place! pur si simplu vei vedea asta in privirea lui draga:* De recucerit il poti recuceri amintindu`i indirect anumite chestii pe care le faceai cand erai cu el! Sau sa vb de fata cu el cu o prietena in caz ca ai mers cu el undeva, de ex la strand, si sa ii spui ca astazi ai avea chef sa mergi la strand.chiar daca pare stupid o sa ii trezeasca amintiri multe...si cine stie, poate si regrete! Daca are o iubita tu ii poti fii prietena si sa incerci sa ii fii alaturi l bine si la rau si pana la urma. poate.ii vei fii mai aproape decat ii este iubita! Si se va reindragosti de tine!laughingSucces, funda:*?

| maytha a răspuns:

Pai la 1: din gesturi, priviri, daca se uita la tine si tu il vezi te uiti si u la el iar el intoare imediat privirea e ceva acolosmug sau daca te tot necajeste si acolo e un semn ca se spune ca la baiaeti le place sa necajeasca fetele pe care le plachee hee
2 si 3: daca are iubita e un pic mai greu mai ales daca o iubeste pe fata aceia...iar daca nu o iubeste poti incetu cu incetu sa te strecori in viata lui si daca ai mai fost cu el in trecut fa ca el sa isi aminteasca de zilele acelea iar daca el mai are ceva pentru tine in inima lui e sansa sa il recuperezihee hee

| Hellene08 a răspuns:

Pai iti dai seama prin gesturi si prin felul cum vorbeste.Din pacate, este dovedit faptul, ca o buna metoda pentru a-l face pe celalt sa se indragosteasca de tine este sa il tratezi cu indiferenta.nu o indiferenta exagerata, insa sa nu ii dai siguranta ca tu esti foarte indragostita de el.incearca sa il suni si apoi sa nu il mai cauti mult timp si sa astepti sa te caute, el se va intreba de ce nu il cauti si pana la urma va ceda si te va cauta el.stiu ca e greu si ca vei simti nevoia sa o faci, insa in momentul respectiv gaseste-ti o alta reocupare. Sfatul meu ar fi sa te porti frumos cu el dar din cand in cand sa faci catecva care sa il determine pe el sa se gandesca ca i-ar fi greu fara tine si sa inceapa sa se gandeasca la clipele frumoase petrecute impreuna si sa isi puna tot felul de intrebari in leg cu tine in sensul :daca il iubesti sau nu.