| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Am o infecție urinară de o săptămâna care mi-a provocat dureri abdominale, greață, urinam des și intr-o seara chiar si sânge etc. Am avut și contact sexual acum 15 zile neprotejat dar nu și-a dat drumul in mine eu fiind și in prima zi de la încheierea menstruației. Am fost la medic și la ecografie mi s-a zis ca as avea dilatații și lichid. Menționez ca pe mine ma durea și atunci burta. Am făcut un test și acesta a fost negativ, azi a început sa ma doară și sânii, ce credeți? Sa fie vorba de sarcina extrauterina cum mi s-a spus? Totuși într-un timp atât de scurt nu cred ca s-ar putea vedea, vizita la medic având dif între contactul sexual este de 12 zile.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Măi dragă vorba lui Iliescu, daca ai fost practic la doctor ei ti au facut analize ecografii daca ar fi fost vorba de sarcină i ti spuneau ei, dar asa ei ti au spus ai dilatatii si lichid, de ce nu i ai intrebat pe medici care sunt cauzele reale ale durerilor sa i ti spună daca este vorba de o sarcină extrauterină, nu ai spus ce varsta ai, dar pîna nu te vindeci de infectia urinară numai fă sex renunță ca agravezi situatia, noi pe TPU nu stim ce anume ai, ca ai intrebat sa fie vorba de o sarcină? Nu aici trebuie sa intrebi, pe doctor de ce nu l ai intrebat cand erai la el in cabinet si te consulta, acum mai faci un drum la el, mîine poimîine sau cand ai tu timp.

| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce dilatatii vorbesti?
cate luni de sarcina ai, daca ai dilatatii?

| Anuskaa a răspuns:

Testul de sarcina se face dupa 21 de zile de la actul sexual, ai facut dejeaba.