| ParanoidKidu a întrebat:

Deci, am 14 ani 1.80 si 61 kg.Si problema este :toate hainele ma fac sa par gras si rad toti de mine. Ce imi propuneti sa fac? Cum sa slabesc?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 180 cm ești slab și mai ai și 14 ani.
Pe lângă practicarea unui sport (înot, de exemplu!) învață să te îmbarci, aici este marea ta problemă.
Alegeți ținte care să te avantajeze.
Exclus cu desăvârșire slăbirea, ajungi subnutrit.
Pa, pa.

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Tu vrei să te-apuci să te înfometezi şi să faci efort nejustificat doar pentru că nişte cretini îşi dau cu părerea?!
Vezi că încă eşti chiar slab! La 14 ani nu-i de joacă cu astea!

| Libelle a răspuns:

Ai 1, 80 si 61 de kg.Cat vrei sa slabesti? Stai potolit ca esti ok.
Tu ai zis-o.Hainele te fac sa pari gras, asa ca mai uita-te odata prin ``garderoba``. Ce ti se pare aiurea deoparte, si ia o sora, o prietena, la o tura de probe prin magazine.

| Paula007 a răspuns:

Sport!

orice! inotul ar fi perfect, sau sa te duci la sala, sau sa te apuci de alergat daca esti in faliment momentan. ai atatea optiuni, da-o incolo de treaba laughing

| OzVrajitorul a răspuns:

Sa te apuci de un sport care iti place nu conteaza...

| SEAL a răspuns:

Problema ta e cu hainele nu cu greutatea

| Ioanaa1796 a răspuns:

Nu`i baga in seama pe cei care te fac "gras" pentru ca... daca nu ai burta nu este adevarata...incearca sa ii ignori si daca chiar vrei sa nu te mai faca gras, du-te si cumpara`ti haine care iti vin fix, adica perfect`. Stai linistit.Nu te ingrijora in privinta greutatii ok?

| Faranume_5358 a răspuns:

Parerea mea este sa mananci mai putina paine sau deloc... dar cel mai bine ar fi sa mergi la un medic nutritionist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca hainele te fac gras i-ati alte haine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 1. 80 si 61 kg esti prea slab... nu conteaza cati ani ai. eu zic ca esti bine happy eu am slabit cu ajutorul salii. dar sincer nu esti gras laughing e doar o impresie gresita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la sala

| Catalin91 a răspuns:

Dupa cum au spus si alti ai putea sa te apuci de un sport inot sau sala de forta.

| AndreiPirlo a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa slabesti daca esti comfortabil si iti place cum esti ar trebui sa ramai asa... dar daca chiar vrei sa slabesti recomand mersul pe bicicleta si alergatul