| KatJolie a întrebat:

Deci am nevoie de ajutor, trebuie sa ii conving pe parintii mei sa ma lase sa ma duc la bunica mea la tara unde se afla si iubitul meu...si vreau sa ma duc cateva zile pana cand incepe scoala. ajutati-maaaaaaaa puppy dog eyes

8 răspunsuri:
| Gabitza a răspuns:

Incearca sa le spui si tu ca vrei sa-ti vezi bunicii, ca vei incepe scoala, va fi un an dificil si vrei sa-i vezi, pentru ca nu stii cand mai ai sanse sa-i vezi!winking

| d3utzsa a răspuns:

Zii ca iti e dor de alicelaughing

macar daca nu stie de mary spune-le ca te-ai atasat de ea si vrei sa iti petreci vacanta stand cat mai mult timp cu prieteniibig grin

| KeepCalm a răspuns:

Spune`le ca nu ti-ai mai vazut bunica de mult si iti e dor de ea.Asta in cazul in care este adevarata partea in care spui ca nu ai mai vazut-o de mult. A doua varianta e sa le spui ca ai vrea sa profiti de timpul frumos si sa mai stai la bunici pana incepe scoala ca apoi nu stii cand vei mai avea atata timp liber. O alta varianta ar fi ( in cazul in care mama stie despre iubitul tau ) sa ii spui ca vrei sa petreci cat mai multe zile cu el pentru a nu se raci relatia.

| L a răspuns:

Spune-le ca iti este dor de bunica ta si ca nu o sa mai poti sa o vezi cand incepe scoala, sau ca vrei sa te duci la are curat si sa profiti de ultimile zile de vacanta.
Succes.`

| KatJolie explică:

It's a little problem :-s
1. ei nu stiu ca am prieten.( cred ca i-ar devasta asta, sunt genul de parinti incuiati big grin )
2. am venit de la tara acum 2 sapt.
3. ei mi-au nenorocit vacanta.si imi facusem planuri maretze.si s-au distrus sigh
4. am vb cu ea si a zis ca nu am cu ce sa vin inapoi aici in bucuresti, dar am si ei nu ma lasa, deoarece ei ma considera inca de 2 ani.
5.si ei stiu ca eu nu o mai suport din cauza ca din cauza ei vacanta mea s-a dus pe apa sambetei, pentru ca este genul de persoana la kre trebuie sa stai NUMAI cu cartea in mana.

| zuzu_4658 a răspuns:

Pai le spui parintilor tai, ca ti-e dor de buncici si vrei sa ajungi la ei, si acum sa mai pleci si tu ca dupa incepi scoala si nu mai ai cand big grin

| Dania_7831 a răspuns:

Pai vorbeste cu bunica ta sa vorbeasca cu ei sau spune-le ca dupa ce incepe scoala o sa fii prea ocupata cu temele si nu o sa mai poti sa o vezi prea des pe bunica. Si in caz ca stie de iubit (desi nu cred), spune-le ca vrei sa iti petreci timpul cu el. Iti tin pumnii pentru ca stiu cum e!winkingkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

It's a little problem :-s
1. ei nu stiu ca am prieten.( cred ca i-ar devasta asta, sunt genul de parinti incuiati big grin )
2. am venit de la tara acum 2 saptamani.
3. ei mi-au nenorocit vacanta.si imi facusem planuri maretze.si s-au distrus sigh
4. am vb cu ea si a zis ca nu am cu ce sa vin inapoi aici in bucuresti, dar am si ei nu ma lasa, deoarece ei ma considera inca de 2 ani.
5.si ei stiu ca eu nu o mai suport din cauza ca din cauza ei vacanta mea s-a dus pe apa sambetei, pentru ca este genul de persoana la care trebuie sa stai NUMAI cu cartea in mana.