| andrutzzzzza a întrebat:

Deci..am o poveste mai lunga. vara trecuta am cunoscut un baiat pe care l-am placut din prima. dupa ceva timp am inceput sa vorbim pe facebook, mi-a marturisit ca are sentimente pentru mine, i-am spus ca si eu simt "chestii" pentru el, totul decurgea bine, cand deodata s-a oprit totul brusc, nu am mai vorbit deloc, nu ne-am mai vazut. Dupa ceva timp reluam legatura. ajungem din nou in punctul in care sa decid daca sa fiu impreuna cu el sau nu.nu am vrut sa par o disperata asa ca nu i-am spus tot ce simteam pentru el. i-am spus ca ii dau raspunsul peste doua zile. cand vine momentul sa vorbim el se retrage brusc, nu mai aduce vorba de "noi" si ne recim din nou ..acest lucru s-a mai intamplat de cateva ori si am fost bulversata total! In seara de ajun imi trimite un mesaj dragut in care imi ura sarbatori fericite. i-am raspuns la mesaj si incepem iarasi sa vorbim. el imi spune ca i-a fost dor de mine si chestii din astea. inima imi batea foarte tare si nu stiam motivul. m-am gandit sa nu mai fac aceeasi greseala si sa-i spun ce simt si eu. si de atunci "cica suntem impreuna". primele zile au fost extraordinare, simteam acei fluturi in stomac. Ne-am vazut intr-o seara fata in fata si a fost superb..ne-am plimbat, ne-am tinut de mana si lucruri ca astea. in urmatoarea zi ne-am ne-am intalnit intr-un local cu mai multi prieteni de ai lui ( nu-i cunosteam foarte bine). in acea zi imi era foarte rau si am fost posomorata tot timpul acela. i-am spus ca nu mai rezis si m-a condus la un taxi si el a mai ramas. de atunci s-a intepartat de mine iar eu m-am apropiat de el. ma simteam dependenta de el si stiam lucrul asta. aproape ca ma torturam ca sa nu mai fac asta. lui nu ii aratam lucrul asta. oricum, chestia e ca s-a racit foarte tare si nu prea ma mai baga in seama. vorbeam o data pe zi iar atunci cand ii propuneam sa ne intalnim gasea motive. eu nu am mai rezistat si i-am spus chestii de genu' ca doar eu imi dau interesul si sa ma caute atunci cand o sa se hotarasca ce vrea. mentionez ca in primele zile ale relatiei imi tot trimitea mesaje dragute si era afectuos apoi, s-a schimbat brusc. ce ma doare cel mai tare e faptul ca m-am atasat de el si nu pot sa-l scot din mintea mea. e primul baiat la care tin cu adevarat. am simtit ca e diferit de ceilalti! probabil si-a gasit pe o alta si nu a vrut sa-mi spuna si a preferat sa se departeze de mine..doare cand esti inlocuit. acum nu mai stiu ce sa fac, mai am putin si cad intr-o depresie ( eu am aproape 16 iar el aproape 18)

Răspuns Câştigător
| resemnat a răspuns:

E greu ce ti se intampla asta pentru ca te.ai atasat prea mult de tip si aveai asteptari mai mari de la relatie. Eu zic ca in orice lucru nasol exista si un bine: adica sa inveti din greseli ca sa nu le mai repeti.

Incearca sa.l uiti, rupe orice legatura cu el, iar data viitoare nu te mai atasa de cineva atat de usor (nu de alta, dar vei suferi din nou).

Gandeste ca un om matur: REZULTATELE CLARE IMPUN DECIZII CLARE!

Capul sus! Numai bine!

| andrutzzzzza explică (pentru resemnat):

Multumesc ca ai avut rabdarea necesara sa citesti tot.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai linistita, nu putem fi iubiti de toti cei care dorim noi. Ar fi, poate, prea frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El tine la tine dar e sigur ca cineva il induce in eroare si spune ce nu e bine sa umble cu tine...eu as lamuri unele chestii cu el si las intreba de ce se comporta asa...nici el nu e sigur de senimenetele lui sau are pe alta

| PsychologistT a răspuns:

E foarte posibil ca a intervenit ceva in viata lui. Daca pe tine te ignora, si nu ii mai pasa cum ii pasa, e distras de la tine.
Incearca sa lamuresti cu el, sa stii si tu exact ce ai de facut.

| AIU6 a răspuns:

Probabil ar fi trebuit sa vorbiti deschis unul fata de celalalt si sa afli mai multe lucruri despre el.
Incearca sa nu devii dependenta de cineva. Probabil ca are pe altcineva sau pur si simplu se joaca cu tine happy