| Irina777 a întrebat:

Deci am si eu o asa intrebare: cunosc un baiat de foarte mult timp, insa am inceput sa comunica de vri-un an in urma. locuim in vecinatate, si la disco permanent ma invita sa dansam chiar daca eram in vri-o relatie, e foarte dragut cu mine. Am inceput sa prietenim, doar simpli prieteni, eu invat peste hotare iar el aici, asa ca vorbim pe net in fiecare zi ore in sir.Eu o duc bine cu romana si istoria si cind are nevoie el apeleaza, chiar recent la bac l-am ajutat si el imi este foarte recunoscator...deci suntem prieteni buni. Insa de vri-o doua zile in urma m-a petrecut pana acasa si mi-a spus ca ii place de mine, ba chiar ca ma iubeste de mult timp si ar vrea sa fiu iubita lui. Eu nu vreau sa fiu cu el chiar daca e baiat bun, pursisimplu nu e stilul meu, insa nici sa-l ofensez nu vreau. Imi place ca comunicam, si mai ales ca avem teme comune. Cum credeti ca ar fi mai bine sa-i dau un raspuns negativ si tot o data sa ramanem prieteni ca mai inainte?

1 răspuns:
| anoxdox a răspuns:

Ii spui ca ai prieten si ca nu poti si ca iti pare rau...etc da asta o sal raneasca putin sad si poate nu o sa mai fie asa cum a fost inainte cu tine sad straight face