| GirlyBrunette a întrebat:

Deci aveam 7 luni.neam desp acum o saptamana si eu am plecat din oras in saptamana aia(luni am plecat). joi m-a sunat si mi-a spus ca ii e foarte dor de mine ca ma iubeste si vrajeala din asta.cand ajung vineri aksa aflu ca de marti el are alta gagik. ii dau sms ii cer explicatie nu primesc nimic si lunea asta mi-a zis ca ma iubeste si ca a stat cu aia doar ca sa se razbune pe unu ca s-au despartit si asa.azi ne-am intalnit pe strada am stat de vorba si era cat pe ce sa il iert dar cand intru in casa aflu ca ieri s-a sarutat cu aia.cica abia ieri s-au desp. ce sa fac il iubesc enorm dar nu stiu daca pot sa il iert. un sfat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica tu esti piesa de schimb? El isi permite sa faca ce vrea cu relatia asta? Tu ii permiti?
Evident ca isi bate joc. Acum te minte pe fata, stie ca tu nu il crezi, ca sa te faca sa te simti frustrata, sa ii ceri explicatii, sa se dea cocos ca vai Doamne, cineva ii da importanta.
Iar faza cu fata...mda, nu au facut-o doar de ochii lumii. Dar de unde ai aflat? Nu tot ce zboara se si mananca!
Iar faza cu iubirea. Vrea sa iti dea sentimentele peste cap, ba sa te linisteasca, sa te faca indiferenta, iar apoi sa arunce iar bomba. Pana la urma, cred ca se va ajunge la jigniri si iti va spune adevarul fara nicio durere ceva in genul : "stii fă...lasa-ma dracului in pace, nu te mai iubesc, gaseste-ti pe altul" + comparatii nefavorbaile tie cu fata aceea.
Eu ti-o spun din experientawinking. Stiu ca il iubesti, dar daca te iubesti, incearca sa iti gasesti unul ca lumea.
Boii cu vacile sa se combine. Cred ca ai inteles si ca ti-am fost de folos!
Bafta.

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Baiatul cam lucreaza la doua ''pompe'' si nu stie ce sa aleaga.

Totusi, daca te iubea, nu se combina cu aia dupa 12 ore, let's be serious! Indiferent ca o ajuta pe aia...

| ColorfullColors a răspuns:

Depinde de tine, cred ca tu stii mai bine cum e el. Daca il crezi ca nu a tinut la fata aceea ai putea sa-l ierti daca il iubesti. Dar daca el nu-ti intoarce sentimentele chiar nu are rost. Poate sa iti spune de 100 de ori "te iubesc" dar asta nu inseamna neaparat ca asta simte. Nu mi-ai descris deloc comportamentul lui, deci mi-e cam greu sa-mi dau seama. Dar cred ca tu stii daca ceea ce spune el e adevarat sau nu.
Daca as fi in locul tau nu cred ca l-as ierta, de fapt nu i-as da nici o sansa. Mai sunt baieti pe lumea asta, si sunt sigura ca este unul care se poate purta mai bine cu tine.
Doar asteapta si vei vedea, il vei intalni pe acel baiat.

| PasareaNeagra a răspuns:

Ooo e o greseala a lui foarte grava, ce pot sa-ti spun mai asteapta sa vezi sa-si revina el cu picioarele pe pamint si o sa ei si singura decizia daca merita sal ierti sau nu, eu facand aceeasi greseala cu prietena mea m-am apropiat de ea mai mult, mea demonstrat prin asta ca ma iubeste si indiferent de ce am facut ea tine la mine chiar daca gresesc dragostea eii e mai sus decat durerea care i-am provocato, succes.

| tia a răspuns:

Nu cred ca are nici un rost sa te mai gandesti la o astfel de persoana, ca la persoana ideala pentru tine. Din moment ce nu te respecta deloc, te minte pe fata, nu cred ca ar trebui sa ii acorzi o a doua sansa. Stiu cum te simti, si cat de greu iti este, dar daca o persoana se comporta asa cu tine prima data, o va face si a doua si a treia oara, oricat de multe ti-ar spune, sau ti-ar jura ca nu va mai face la fel. Crede-ma! Am trait-o pe propria piele si stiu ce inseamna. Iti doresc bafta si ai grija ce alegere vei face, sa fie in favoarea ta, nu a lui. Te pup.

| cati21nechita a răspuns:

Da. iarta-l. si mie m-i s-a intamplat si am iertat de 2 ori. si mi-a mers bine. s-a tinut de cuvant

| LucianO_6951 a răspuns:

Tipul si-a batut joc de tine la faza asta... Daca te iubea cu adevarat nu era cu alta a 2-a zi. straight face