| redfoxxi a întrebat:

Deci da, fostul se tot baga in seama cu mine. Saptamana asta mi s-o pus in brate, adica o vrut sa se puna langa mine si o vazut ca nu are loc si asa s-o pus in bratele mele.Se uita la mine si cand ma uit la el isi intoarce privirea, iar cand ne uitam unu la altu imi zambeste. Apoi, azi la simulare s-o facut ca arunca cu pixu catre mine, o vrut doar sa se bage in seama, si m-o lovit peste cur. Deci, stateam linistita imi vedeam de treaba mea, respectiv imi ordonam niste lucruri si vine el si imi da peste cur, tin sa zic ca eram la scoala si cum am dat simulari trebuia sa ne lasam bagajele intr-o clasa, si nu eram numai noi 2 in sala, si tot m-o lovit si apoi iar s-o mai bagat un pic in seama. Si ieri cand am trecut pe strada era el cu alti colegi si nu se uita la mine, insa prietenul lui cand m-a salutat, l-am salutat inapoi, cred ca i-am zis "neata" si numai ii aud vocea lui fostul ca zice "salut" si nici macar nu ne-am uitat unu la altu. Mi se pare ciudat toate astea, adica mi-o zis de aproape 2 luni ca nu mai vrea relatie cu mine si totusi tot face astea. Sunt foarte curioasa, nu am mai patit astea, in astea 2 luni nu am vorbit deloc, nimic, si numai de saptamana asta o inceput iar sa se bage in seama cu mine prin chestiile care le-am mentionat mai sus. Voi ce credeti? Si pentru baieti mai ales, de ce v-ati comporta asa? Eu una nu cred ca isi bate joc de mine in privinta asta, nu ar avea de ce sau mna nu stiu. Astept raspunsuri!

2 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Caută doar atenție. I-o dai sau nu, de tine depinde.

| cameliaTpU a răspuns:

Nu i-as da atentie in locul tau...nu vreau sa mi-o iei in nume de rau, dar am trecut printr-o chestie asemanatoare si stiu cum e ...baietilor...si nimanui de fapt nu ii place sa obtina lucrurile usor... daca totusi il mai vrei, joaca-te cu mintea lui...fi misterioasa, incearca sa il eviti si sa faci pe inabordabila, sau sa flirtezi cu altii...fi nepasatoare... avand in vedere ca isi permite sa iti puna mana pe fund nu inseamna ca te place ...asta arata respectul pe care il are fata de tine, nu ar trebui sa va simtiti asa daca va pune un tip mana pe fund...pentru ca, din nou, nu vreau sa mi-o iei in nume de rau, dar am prieteni baieti care vin si le barfesc pe unele ca sunt usuratice si ca ei le pun mereu mana pe fund sau ca le permit multe ...baiatul o sa se joace asa putin cu tine, iar cand ii vei pica in plasa, iti trage teapa si pleaca....nu vreau sa fiu dura dar era sa patesc asta crede-ma ...nu iti vreau raul ...nu te lasa asa usor pentru nimeni si nimic...chiar daca e mai greu, adapteaza-ti comportamentul si stilul intr-un mod ce emana mister si vei fi mult mai apreciata de multi baieti, nu doar de el.
Totul este in favoarea ta ...de tine depinde
Multa bafta!