| NuVreauSaTeAud a întrebat:

Deci,daca aveti rabdare sa cititi, vreau raspunsuri sincere si concrete.Am o relatie de jumatate de an.Il iubesc enorm de mult.Au fost foarte multe intre noi,dar eu am dat'o de mai mute ori in bara,l'am mintit de vreo doua ori si el a aflat totul.A trecut peste si totul e bine. De ceva timp imi spune ca nu stiu sa ii arat ca il iubesc nu e vorba ca incearca sa ma faca sa ma culc cu el, am facut'o ne'a apropiat si mai mult asta. El îsi doreste sa îi arat prin gesturi, fapte si alte lucruri. Eu sunt putin cam stangace la chestiile astea nu stiu sa arat prea bine ce simt. Vreau sa îi dovedésc prin toate modurile ca.il iubesc enorm nu as putea sa fiu acum fara el.El imi dovedeste ca ma iubeste imi face toate mofturile si capriciile. Vreau sa pot face acelasi lúcru sa ii arat prin fapte, vorbe, gesturi, prin tot.El nu vrea sa imi dea indicî, spune sa'mi dau seama singura.Intre noi sunt 4 recunosc ca sunt putin cam copila si as vrea sa schib si asta. Vreau niste sfaturi, niste idei concrete nu doar teorie.multumesc:*

6 răspunsuri:
| Juliiee a răspuns:

Daca prin fapte nu poti, incearca prin vorbe, spune-i cat de mult il iubesti, spune-i totul din inima, fix ce simti tu pentru el. Spune-i ca el este totul pentru tine, ca il iubesti enorm de mult, ca ai da orice ca el sa fie bine, spune-i ca pentru el "vrei sa faci orice" [bine in sensul bun al expresiei], spune-i ca e special, alinta-l de fiecare data cand vorbiti, petreceti-va cat mai mult timp impreuna, si ce-ti spune inima aia fa! Si eu am fost in situatia ta, l-am mintit, chiar foarte mult, si m-a iertat, doar ca la mine e putin mai diferit avem o relatia la distanta...si ne e mai greu sa ne vedem. Suna-l in fiecare zi si spune-i ca-l iubesti, spune-i ca e cel mai bun iubit, spune-i ca iti este dor de el in fiecare secunda, si ca il iubesti in fiecare clipa tot mai mult. [scuza-ma ca m-m tot repetat cu "spune-i']. Fa totul din inima, si ai sa vezi ca va aprecia :*.[ps; daca chiar te-a iertat dupa ce l-ai mintit, te iubeste on the phone

| ParadiseCaroline a răspuns:

Nu ai de ce sa te matirizezi fortat chiar daca e o asa (mica) diferenta intre voi.Intr-un fel are si el dreptate cu indiciile, tu trebuie sa stii mai bine.Il cunosti de jum de an, gandeste-te ce il face fericit.

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Eu nu cred ca se refera la sex, oricum nu te schimba, fi tot copila, pentru ca are farmecul ei, daca o sa te schimbi iti va parea rau si tie si lui, arata-i ca il iubesti prin suprize romantice, scrii-ei poezii, deseneaza frumos, fa-i o cina romantica cu lumanarele si petale de trandafiri, sarutal usor, si nu il mai minti niciodata pentru ca asa nu o sa mai aibe incredere in tine, si nici nu o sa vada iubire.

| preacopilapentruvarstaei a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie ca tine, si la fel mi-a spus si el sa imi dau seama singura.Si zilnic am incercat sa fiu mai matura, i-am dat mesaje cu neata iubi, cate un te iubesc cand nu se astepta, gesturi mici pe care pe ei ii incanta! L-am alintat! il sunam sa vorbesc cu e3l sa vada ca il caut! incearca sa faci ce simti! cauta in inima ta.[poti te rog sa imi dai si mie un sfat?]plss

| Deea1111 a răspuns:

Ar trebui sa sti.Atingeri,saruturi,sa ii spui ca il iubesi, mai pregatestei o surpriza care sa il dea pe spate etc.

| DPaul a răspuns:

Pai poti folosi urmatoarele arme: happy
1.Atingeri
2.Saruturi senzuale
3.Sa te mai asezi din cand in cand cu capul pe pieptul lui
4.Sa ii repeti ca il iubesti
5.Sa ii zici ca nu ai putea trai fara el
6.Sa faci o fapta care sa ii arate ca il iubesti:gen sa renunti la o excurise sau ceva numai ca sa poti fi alaturi de el.
Spor happy