| anonim_4396 a întrebat:

Deci daca un baiat de 13 ani vb cu o fata de 14 pe mass sunt din acelasi oras dar inca nu sua intalnit si se plac amandoi da nu au curajul sa isi zica cam cine ar trebui sa faca primul pas si cum ar trebui spsus persoanei respective ca el/ea il/o place live sau pe mass? Si ei doi chiar se plac el o place pe ea si se vede clar ca si ea pe el ca tot il cauta si ii trimite multe semne de genu >:d< si kiss

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu zic ca poti sa o inviti undeva, la un suc, plimbare prin parc, etc.
Si sa vorbiti, vorbiti despre multe, cautati ce aveti in comun. Apoi faci pasul ala de care spui, poate nu-l vei face la prima intalnire, dar nici mai tarziu de a doua.

| cretzufinish a răspuns:

Lasati timpul sa decida si luati viata reala in serios si nu cea de pe mess. Papa

| crysty08 a răspuns:

Simplu o inviti la un suc si o int daca vrea sa fie cu tine hai bafta frate

| wolfer18 a răspuns:

Daca nu s-au vazut in realitate, sau "live", cum se mai zice, este foarte probabil o atractie superficiala(si din cauza varstei). Daca stiu unul despre altul ca se plac reciproc, atunci trage tu la sorti cine zice primul, caci mai e doar un "pas".

| DanJazz a răspuns:

Man uite, baiatul ar trebui sa faca primul pas, pentru ca fetele sunt foarte pasionate de vb frumoase ale baietilor,(niciof=data sa nu injuri in fata unei fete, e urat)fa tu primul pas ca sai arata-i ca nu iti este frica BFT

| Eu.si.atat a răspuns:

Ei ar trebui sa faca primul pasul sau unul din ei, daca sentimentul este reciproc asa cum spui tu.
P. S: "live" se poate inlocui cu "in realitate" si "mass" cu "mess" :*

| Fleur a răspuns:

rolling on the floor nu m-am putut abtine sa nu dau un raspuns aici. prietene esti chiar amuzant. De ce nu zici ca e vorba despre tine? scuze, dar pe "mass" poti pune si lu bunik big hug si :* si ce vrei u, ca nu are importanta. E doar un semn. Nu ca oi fi eu asa mare. dar voi astia de 10-14 ani traiti intr-o lume virtuala.Iesi in lume si deschide ochii.sa vezi ce se intampla in jurul tau. Vei realiza ca e total diferita. La un moment dat vei ajunge sa saruti o fata, nu ecranul pc-ului tau. Good luckwinking