| xNutellaLove a întrebat:

Hey TPU;*..Cine ar trebui sa faca primul pas? Eu sau el? Avand in vedere ca toata clasa stie ca el ma place (si nu neaga cand este intrebat, doar nu raspunde pentru ca e timid laughing ). Si eu il plac..Chiar fft mult =p~ mi-a dat multe semne ca ma place (si altii mi-au zis`o).Dar eu n`am curaju' sa ma duc la el si sa-i spun ca si eu il plac.sad Pentru ca eu niciodata n`am facut primul` pas =D.Ce ar trebui sa fac? Sa`l astept pe el sa faca primul` pas yawn? Sau sa ma bag eu in seama cu el, si sa-i dau cateva semne ca`l plac?

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In general baiatul trebuie sa faca primul pas

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Tu poti sa ii dai semne ca il placi, sa petreceti ceva timp impreuna, sa vorbiti. In felul asta poate va prinde curaj si va avea mai multa incredere in el pentru ca va simti ca si tu tii la el.

| xNutellaLove explică (pentru BlackheartQueen):

Partea proasta e ca eu nu sunt in Romania.sad Sunt in alta tara si el e polonez desi vorbeste foarte bine limba de aici..Si eu nu stiu ce anume sa vb cu el.:-s Dar oricum, o sa incerc sa ma bag in seama cu el (desi o sa ma cam fac de ras ca nu stiu limba care se vorbeste aici, la perfectiune laughing )

| bogdandinro a răspuns:

Fa tu pasul daca ilplaaci nu o sa regreti

| Đεмоη a răspuns:

Draga mea (: Invata sa faci ceea ce vrei si ceea ce simti.Nu conteaza care face primul pas.Nu te injosesti cu nimic. Take care.

| Andrada98M a răspuns:

Nu conteaza cine face primul pas.Inceputul ii greu, Atat!
Voi doi ar trebui sa fiti impreuna.Propunei sa incercati gen "Uite, stiu ca ma placi, si eu stiu ca te plac. putem sa incercam. daca vrei si tu?! "
Sau ceva asemanator.

Baftaa!

| CatalinBoss93 a răspuns:

Ce pot sa-ti spun? Incearca sa.i dai niste semne ca il placi.Zambeste.i cand se uita spre tine si uite.te insistent timp de 2-3 secundein ochii lui apoi intoarce privirea.Asta ar trebui sa.i dea de gandit. Sper sa fiti fericiti daca el se hotaraste sa.si invinga frica si sper ca te.am ajutat. Vreau doar sa te rog sa te uiti si la intrebarea mea legata de dragoste. Vreun sfat? Bafta multa fat.o!happyhappy

| florinboss98 a răspuns:

E un fraier eu plac fete si ele nu e un norocos si daca te place o va face daca chiar te place eu chiar acum plang... si sunt baiat crying(

| xNutellaLove explică (pentru florinboss98):

Chestia e ca toti baietii din clasa ma plac (pe cuvantu` meu). Dar eu pe el il plac :3 Dar el nu vrea sa faca primul' pas sad. Si in legatura cu tine, n-ai de ce sa plangi ca mai sunt si alte fete, si pana la urma o sa-ti gasesti tu o iubita. :*

| ComyCosy29 a răspuns:

Tu trebuie sa faci primul pas, deoarece unii repet unii sunt timizi pentru asta ii numiti de fete pampalai si el nu o sa faca niciodata primul pas si eu sunt tot asa! funda?

| xNutellaLove explică (pentru ComyCosy29):

Mda.El a vazut de muuulte ori cum alti baieti au venit la mine sa ma intrebe daca vor sa fiu cu ei, si eu i-am refuzat din prima..Si cred ca a prins frica sa nu ii se intample si lui la fel laughing.