| anonim_4396 a întrebat:

Deci, de ceva timp prietenul meu imi face oral. In fine si noi vrem sa ne mutam impreuna, insa familia mea ar dori sa merg virgina in biserica cand ne vom logodi(ne logodim si dupa ne mutam) vreau sa stiu daca e pacat. Nu am avut niciodata contact sexual vaginal, ci doar mi-a facut sex oral. Am asa pe constiinta ca o sa fie pacat sa intru asa in biserica. Voi ce credeti?

13 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Oare te-ai gandit vreodata, cam ce se poate intampla in cazul in care dupa nunta ajungi sa-ti dai seama ca sotul/barbatul NU este ""bun la pat"" si TU ti-ai sacrificat tineretea INUTIL. Sunt destul de frecvente cazurile in care destul de multe familii se destrama exact din cauza ca dupa casatorie isi dau seama ca NU se potrivesc sexual si din acel motiv apar anumite disfunctii sau incompatibilitati in privinta ACTULUI SEXUAL intretinut, ceea ce afecteaza intreaga VIATA SEXUALA a familiei fiindca NU este nici pe departe cea dorita/normale, deoarece NU ofera nici placere si/sau nici-o satisfactie sentimentala. Poate iti vei revizui aceste... convingeri si/sau pareri care iti sunt insuflate de ""educatia cre(s)tina"" absolut aberanta si complet retrograda propovaduita de biserica ortodoxa romana, ramasa ancorata in niste precepte aparute in urma cu sute de ani conform careia este pacat sa-ti incepi viata sexuala inainte de cununia religioasa. Fals si eronat. laughing

| mihai69 a răspuns:

Da, e păcat. Din punct de vedere religios, desigur.
Dar la fel de păcat este să vrei să faci sex dar să te abții din motive... hmmm... hai să nu le spun pe nume că-mi iau vreun avertisment.
Dacă pentru tine contează așa mult biserica, asigură-te că îți alegi un soț compatibil, altfel nu o să ai o căsnicie preafericită. Ups... am vrut să spun „prea fericită".winking

| sofisis a răspuns:

Da, din toate miliardele de femei, tu esti singura care o sa ajungi in rai. Noi restul avem locuri in prima linie in iad. Din ce cult, secta face parte familia ta?

| Subsemnatul123 a răspuns:

Cred ca parintii tai sunt niste habotnici religiosi. Nu exista pacate, nici cununia religioasa nu prea isi are rostul. Crestinismul a fost mereu impotriva placerii umane, de asta oamenii indoctrinati au crescut cu mentalitatea asta pe care o au si parintii tai. Daca vrei sa faci sex si ai cu cine, fa fara frica pentru ca n-o sa te trimita nimeni in niciun iad.

| Mimiii1234509876 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

In sfarsit, un raspuns inteligent.

| florinlinux a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Nu-i adevărat, creștinismul nu consideră nici un lucru natural ca fiind rău în sine. abuzul poate, sau motivul pentru care faci un lucru, poate astea sunt rele. ca sa judeci crestinismul trebuie sa fi incercat sa fii crestin, nu cred c-ai incercat vreodata la modul serios.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru florinlinux):

Abuzezi daca faci sex inainte de casatorie?

| ngllllll a răspuns:

Este pacat, dar se poate trece peste. Vb cu preotul.

| AlMaDi a răspuns:

Nu era scris in biblie sa iti iubesti aproapele?
Se specifica undeva cum anume sa il iubesti?

De curiozitate, tu i-ai facut lui sex oral?

| Blonda00 a răspuns:

Nu este păcat dacă o să fie soțul tău
Ce vârstă ai?
Și în plus acum toate româncele care se căsătoresc fara să fie virgine și în cel mai tău caz a doua oară
Ce ai acum dacă ești țigancă știu că trebuie sa fi virgina in seara nunti sau a doua zi după nuntă
Dar dacă ești româncă și nimeni nu are nici o pretenție nu înțeleg de ce ar fi un păcat
Majoritatea femeilor nu sunt virgine când se căsătoresc părinți tai zic așa pentru că probabil le este frică că o să te lase daca te culci cu el înainte de căsătorie( p.s am 17 ani nu mă pricep la sfaturi) asta e părerea mea acum

| IulianaStieTot a răspuns:

Crezi ca e mai important sa iti cunosti barbatul si sa experimentezi cu el inainte de a fi sigura ca vrei sa fie sotul tau, sau e mai important sa fii virgina la Biserica? Mult noroc, nenumarate casnicii se destrama din cauza asta. Nu te poti numi virgina daca iti face oral de cateva ori pe saptamana. laughing

| Andreea555555555555 a răspuns:

De fapt, nu a fost ideea parintilor mei, ci a unei rude tot asa de apropiata, in fine, nu e obligatoriu sa merg la biserica, am pus intrebarea asta fiindca ma tot macina de aseara. nu e vorba ca ma abtin, pana acum asta a fost limita, in viitor poate oi simti acea nevoielaughing problema e ca ei nu stiu ca mi s-a intamplat asta, si nici nu vreau sa stie. Multumesc pentru pareri happy

| Madu1209 a răspuns:

Realizezi ca mai toata lumea face sex inainte de casatorie, nu? Mare lucru, v-ati simtit bine.Stai linistita, nu te bate Dumnezeu.