| anonim_4396 a întrebat:

Deci... Eu fac pregatire la Germana cu un baiat super dragut. Ne cunoastem de mult timp(adica am mai facut pregatire cu el... dar apoi un timp nu am mai facut iar acum facem din nou) din clasa a 5-a. El este cu un an mai mare decat mine si suntem la scoli diferite. Eu dintr-a 9-a vreau sa ma mut la liceul lui fiind unul foarte bun si sa NU UIT mamele noastre se cunosc laughing. Eu nu o cunosc pe mama lui nici el pe a mea desi mama l-a vazut intr-o poza si i se pare dragut. L-am gasit si pe facebook, dar nu vreau sa-i trimit eu cererea de prietenie(apoi sa nu creada altceva). El nici nu-mi stie numele meu de fam dar ii voi spune data viitoare la pregatire.
Si intrebarea mea este: Cum as putea sa fac ca sa ma adauge el la prieteni?
Eu ma gandeam s-o rog pe prietena mea ce mai buna sa-i trimita cerere si apoi sa ma vada el pe profilul prietenei mele care ma are la „SORA" sau sa adaug la prieteni un prieten de-al lui, dar totusi nu cred ca asta e solutia
Voi ce imi propuneti, sugerati? Ati trecut prin ceva asemanator?

4 răspunsuri:
| Myst3ry a răspuns:

Eu sunt de parere ca daca il placi,chestia cu care adauga pe care nu conteaza. E o cerere de prietenie, un click la o adica. Dai add si vezi mai departe cum stau lucrurile. De ce baiatul trebuie sa faca primul pas? Nu cade cerul daca le aratam noi ca ii placem, ba din contra se vor simti mandrii si asta le cam place baietilor. nu crezi? happy Incearca nu ai nimic de pierdut. Believe me! happy Succes!

| BlueOctober a răspuns:

Nu nu am trecut prin asa ceva din pacate.Ce draguuuuuut! eu una am avut probleme serioase de viata de aceea ma bucur sa aud povesti din astea.pai cel mai bine e sa "il bagi"in seama u pe el poate ii e rusine sa nu creeze vreo neplacere

| lulush a răspuns:

Data viitoare la pregatire, vorbiti mai mult, incearca sa gasesti "semne" ca te simpatizeaza si adu vorba de facebook.( gen> "vreau sa`mi schimb numele de pe fb, tu ce parere ai? sau ca ai aflat de pe fb event ceva ). Mai asteapta sa vezi daca primesti cerere, daca nu fii curajoasa si dai tu :*. Dar crede-ma o sa primesti cand nu te astepti.
Si mie mi s-a intamplat asa.la numai o zi de cand ne cunoastem si ma trezesc cu cererea de prieteniewinking
Sper sa te descurci. Totul va decurge de la sine:*

| Dannah a răspuns (pentru lulush):

Ms. mult pentru sfat lulush. Doar ca vreau sa fim doar prieteni foarte foarte buni.Nu-mi doresc un iubit/prieten acum. Mai astept ca sa dau cu bine examele din a8-a si apoi mai vedem...